Inžinerijos programos pradžia VGTU

Mes – ne pirmokai, mes – pirmakursiai!

Penktadienį, rugsėjo 25 dieną, pirmosios Vilniaus inžinerijos licėjaus gimnazinės klasės (devintokai) pradėjo paskaitų ir praktinės veiklos ciklą Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU). Tai dalis jų inžinerinio ugdymo programos, kuri bus vykdoma partnerių aukštojoje mokykloje ketverius metus, kol moksleiviai baigs gimnaziją. Programoje numatytos dvi savaitinės valandos, o jos realizuojamos kartą per mėnesį VGTU auditorijose ir laboratorijose, skiriant visą dieną.

Rugsėjo 25-ąją moksleiviai išklausė 4 įvadines paskaitas ir aplankė daugiau nei 10 laboratorijų. Pirmojoje paskaitoje VGTU studijų prorektorius prof. dr. Romualdas Kliukas supažindino su inžinieriaus profesija, papasakojo apie universitete vykdomas studijų programas, apie tikram inžinieriui reikalingą bendrąjį išprusimą ir specialųjį išsilavinimą, pasidžiaugė sėkminga universiteto absolventų karjera, palinkėjo moksleiviams domėtis tiksliaisiais mokslais ir įvairiomis inžinerijos kryptimis.

Statybos fakulteto doktorantai V. Tamulėnas ir A. Rimkus vedė paskaitą apie nestandartinius statinius, statybines medžiagas, technologijas ir statybos verslo ypatumus, o prof. M. Burinskienės paskaita sudomino mokinius ateities miestų plėtra – architektūra, energiniais resursais, transportu, miestų struktūros modeliais, netgi prognozuojamu miestelėnų gyvenimo būdu. Prof. Donatas Čygas suteikė žinių apie Aplinkos inžinerijos fakulteto vykdomas studijas ir mokslo veiklą.

Fundamentinių mokslų fakulteto dekanas prof. R. Belevičius supažindino gimnazistus su inžinieriaus programuotojo darbu. Taip pat su mokiniais bendravo studentų atstovybės lyderiai, kurie papasakojo apie studijas ir studentišką gyvenimą.

Antrą dienos pusę gimnazistai praleido Statybos, Aplinkos inžinerijos ir Fundamentinių mokslų fakultetų laboratorijose. Pirmokai, nors ir pavargę nuo intensyvios veiklos, buvo nusiteikę pakiliai: „Nemaniau, kad inžinerinės studijos ir darbas gali būti taip įdomu, ten tiek visokių prietaisų, mokslininkų, o kokius įvairius bandymus jie atlieka!“ – stebėjosi gimnazistai. „Ir mes taip dirbsime?“ – lydinčių mokytojų klausė moksleivės, stebėdamos baltus chalatus vilkinčius mikrobiologus, susikoncentravusius į kruopščiai ir steriliai atliekamus eksperimentus. Vaikinams labiau patiko aplinkos inžinerijos ir statybos fakulteto technika, kai kam teko ir savo rankomis pabandyti valdyti sudėtingus įrenginius

Algimantas Rotmanas, direktoriaus pavaduotojas inžineriniam ugdymui

Daugiau informacijos apie pirmąjį devintokų vizitą į VGTU galima rasti ir VGTU tinklalapyje

Skip to content