Integruotos pamokos „Švenčių belaukiant”

Visą gruodžio mėnesį VGTU inžinerijos licėjaus 4a klasėje karaliavo Šv. Kalėdų nuotaika. Vaikai labai laukė gražiausių metų švenčių, todėl visas pamokas ir užduotis bandė sieti su Šv. Kalėdomis ir artėjančiais Naujaisiais Metais.

Pirmiausia, ketvirtokai sugalvojo padaryti savo klasės Advento kalendorių: pasiskirstė gruodžio mėnesio dienomis, kurioms turėjo sugalvoti po smagią, įdomią, gudrią, reikalaujančią pamąstyti ar pajudėti užduotį.

Kadangi 4a klasės mokiniai neįsivaizduoja švenčių be gražios muzikos, tai lietuvių kalbos ir muzikos pamokų metu jie išsirinko bei išmoko tris gražias kalėdines dainas ir Ramutės Skučaitės eilėraštį „Apie daug ką“.

Vėliau į šventinės nuotaikos kūrimą buvo integruotos inžinerijos ir informatikos pamokos. Vaikai „Scratch“ programa kūrė kalėdinius filmukus, gamino eglutes, piešė savo žiemos fantaziją. Šios užduotys ugdė vaikų kūrybiškumą bei sustiprino gebėjimus kurti ir programuoti „Scratch“ programa.

Per integruotas dailės ir matematikos pamokas mokiniai taip pat turėjo daug veiklos – gamino kalėdinius žaisliukus ir taip pakartojo skersmens, spindulio, skritulio sąvokas, naudojosi skriestuvu, lankstė skritulius.

O paskutinė 2020-ųjų metų mokslo diena buvo tarsi atlygis vaikams už sunkų darbą. Pirmiausia, per inžinerijos pamoką vaikai konvejerio principu kūrė kalėdinę pasaką. Paskui, pasidžiaugę gražiomis pasakomis, mokiniai žiūrėjo pačių pasirinktą filmą „Grinčas“, nešė seneliams skirtas kalėdines dovanėles į lauke stovintį automobilį, linksmai keitėsi dovanomis klasėje, atliko likusias Advento kalendoriaus užduotis. Ši diena visiems 4a klasės mokiniams buvo įsimintina ir įspūdinga, nes kiekvienas vaikas jautėsi reikalingas ir laimingas.

Nors gruodžio mėnesio pamokos dėl pandemijos buvo netikėtai nutrauktos, tačiau vaikai spėjo atlikti visus planuotus darbus ir pajuto tikrą kalėdinę nuotaiką. 2020-ieji metai 4a klasei buvo tikrai įsimintini!

4a klasės mokinė Kotryna Zabotkaitė

Skip to content