Integruotos ketvirtokų pamokos: istorija, paukščiai ir 3D

Vasario pabaigoje ir kovo pirmąją savaitę mes, 4a klasės mokiniai, nagrinėjome tris temas: „Svarbiausi mūsų istorijos įvykiai“, „Paukščiai“ ir „3D“. Tos pačios temos plėtojimas per įvairių dalykų pamokas padėjo greičiau įsiminti reikiamą informaciją bei pagilinti žinias.

Nagrinėdami temą „Svarbiausi mūsų istorijos įvykiai“ per pasaulio pažinimo pamokas domėjomės svarbiausiais mūsų istorijos įvykiais, mokėmės apie kunigaikščius, mūšius ir sukilimus, susipažinome su kunigaikščio Žygimanto Augusto gyvenimu. Per matematikos pamoką tęsėme pažintį su istorija spręsdami uždavinius – kiek metų valdė kunigaikščiai, kokiame amžiuje įvyko kortelėse nurodyti įvykiai.

Vėliau trijų dalykų – inžinerijos, lietuvių k. ir muzikos – pamokose studijavome temą „Paukščiai“. Per inžinerijos pamokas kalbėjomės apie Lietuvoje žiemojančius ir išskrendančius paukščius, gaminome lesyklėles pasiliekantiems žiemoti bei surengėme įdomius lesyklėlių pristatymus savo draugams. Mes ne tik vieni kitiems papasakojome, iš ko ir kaip gaminome lesyklėlę, bet ir visą darbo procesą apipynėme savo istorija ar daina (žr. Jorio darbo pristatymą). Per muzikos pamokas klausėmės įvairių muzikos kūrinių ir kūrėme dainas apie paukščius, ritmavome paukščių pamėgdžiojimus. Lietuvių kalbos pamokose sužinojome apie smulkiąją, dainuojamąją ir pasakojamąją tautosaką, perskaitėme daug paukščių pamėgdžiojimų, nagrinėjome vaikų liaudies dainas ir sakmes apie paukščius.

O įdomiausia buvo mokytis pritaikyti 3D technologiją – per informatiką daug dirbome „Tinkercad“ programa ir kūrėme projektus „Lego kaladėlės“; per dailės pamoką rašėme savo vardus 3D raidėmis bei  kūrėme 3D paukščius (sniegenas, gerves) ar savo sugalvotus originalius dirbinius.

Praėjusios dvi savaitės mums buvo labai turiningos – jos suteikė daug žinių bei supažindino su technologijų naujovėmis. Integruotas mokymasis sustiprino visų mūsų klasės mokinių kūrybiškumą ir bendradarbiavimą, net ir mokantis nuotoliniu būdu.

4a klasės mokinė Kotryna Zabotkaitė (mokytoja Lina Kairiūkštienė)

 

 

 

Skip to content