Gruodžio 14-oji – viena įspūdingiausių dienų ketvirtokams!

Gruodžio 14-ąją 4a klasės mokiniai prisimins kaip vieną įspūdingiausių dienų šiais mokslo metais. Dieną pradėję edukacine programa Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, užbaigė Kalėdine švente, žaidimais ir linksmybėmis Antano Gedvilo sodyboje Trakų rajone. Tačiau apie viską iš pradžių…

Lietuvos nacionalinė filharmonija, kuri skatina vaikus domėtis Lietuvos ir užsienio klasikine bei šiuolaikine muzika, rengia daug įvairių edukacinių projektų ir ekskursijų. Šįkart 4a ir 5b klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Planeta Orkestras“. Šios planetos labirintais vaikai keliavo kartu su profesionaliais muzikos ekspertais: muzikologe Jurgita Skiotyte-Norvaišiene ir charizmatiškuoju dirigentu Modestu Barkausku.

Nuskambėjus keliems fragmentams iš Dž. Bizet operų, mokiniams buvo pristatytos viso orkestro instrumentų grupės, pavieniai instrumentai ir jų išgaunami garsai. Vaikai galėjo patys pajausti, kaip skamba orkestras be vienos ar kitos instrumentų grupės, kuo skiriasi pirmas smuikas nuo antrojo. Kam reikalingas dirigentas? Kiek stygų turi arfa? Kaip muzikantai ploja, kai jų rankos užimtos? Į šiuos ir daugelį kitų įdomių klausimų vaikams atsakė dirigentas Modestas Barkauskas.

Mokiniai ne tik daug sužinojo apie orkestrą, instrumentus, pamatė juos iš arti, gavo prizų už teisingai atsakytus klausimus, bet ir galėjo patys patirti, ką reiškia diriguoti orkestrui.

Pasisėmę gerų emocijų ir pasikvietę vykti kartu 4d klasę, mokiniai su auklėtojomis iškeliavo į Trakų rajoną, Jovariškių kaimą. Čia, vaizdingoje vietoje, miškų ir Akmenos ežero apsupty įsikūrusi Antano Gedvilo sodyba. Sodyboje vaikus iš karto pasitiko įvairios pramogos – skriejimas su lynu, nuostabi karuselė, šaudymas iš lanko ir arbaleto, virvės traukimas. Palankus oras leido vaikams mėgautis ir žiemos pramogomis – čiuožinėjimu su rogutėmis, sniego senių lipdymu, gniūžčių karais. O kiek nuostabos ir džiaugsmo vaikų veiduose atsirado išvydus iš miško per pusnis atbrendantį Kalėdų senelį su didžiausiu maišu dovanų!

Kokios gi linksmybės be vaišių ir diskotekos?! Pasidžiaugę gautomis dovanomis, prisišokę ir prisilinksminę, nuvargę, bet laimingi ir kupini geros nuotaikos keliauninkai pajudėjo Vilniaus link…

Miglės mama Auksė Pikturnienė