Gamtos ir IT projektas „Augalai puošia ir džiugina“

2020 m. lapkričio mėnesį licėjaus 4a klasės mokiniai susidomėjo augalais ir tapo tikrais gamtininkais. Pasaulio pažinimo pamokos metu diskutavo, ar gali vėlyvą rudenį pasodinti augalai pražysti ant palangės?

Vaikai sugalvojo pabandyti pasodinti narcizo svogūnėlius į vazonėlius ir rasti atsakymą į šį klausimą. Narcizų sodinimas reikalavo kruopštumo, nes reikėjo atsargiai įkišti svogūnėlį į žemę. Vėliau ketvirtokai išsikėlė dvi hipotezes: kada, jų manymu, užaugs narcizas ir kada jis pražys. Svarstymai buvo labai įvairūs ir ženkliai skyrėsi vienas nuo kito.

Kitą pamoką mokiniai gavo integruotą pasaulio pažinimo ir informatikos užduotį – padaryti drėgmės jutiklį. Šios užduoties tikslas – drėgmės jutikliu matuoti žemės drėgmę. Pirmiausia vaikai kompiuteryje suprogramavo, kaip varikliukas turėtų veikti. Paskui prasidėjo pats darbo įkarštis, nes reikėjo spėliojimo būdu prijungti laidelius prie micro:bit. Vaikai labai stengėsi teisingai atlikti darbą, tačiau iš pirmo karto darbas nepavyko. Išsprendus problemą, ketvirtokai pabaigė darbus ir galėjo džiaugtis rezultatu. Pasidžiaugę atliktais darbais, mokiniai pradėjo eksperimentuoti – bandė iš žemės ištraukti laidelius bei energiją vedančius šaukštelius, stebėjo, kaip varikliuko rodyklė keičia kryptį pagal drėgmės lygį.

Ši užduotis buvo labai įdomi ir naujoviška, praplėtė ketvirtokų žinias ir padėjo suprasti technologijų svarbą.

4a klasės mokinė Kotryna Zabotkaitė