ERASMUS+ projekto kursai Portugalijoje

Liepos mėn. 3–7 dienomis VGTU inžinerijos licėjaus pradinių klasių mokytoja Inga Kalibatienė ir anglų kalbos mokytoja Lina Švilpienė dalyvavo Erasmus+ programos kursuose „Creative Video Communication Methodology in the Classroom“ (Vaizdo komunikacijos metodų panaudojimas pamokoje), kurie vyko Koimbroje, Portugalijoje.
Kursų dalyviai iš Italijos, Rumunijos, Lenkijos ir Lietuvos mokyklų susipažino su mokomųjų vaizdo filmų taikymo galimybėmis ugdymo procese, naudodamiesi Adobe Spark bei Windows Movie Maker programomis išmoko kurti ir redaguoti mokomuosius vaizdo filmus, taip pat animacinius filmus, taikydami sustabdyto kadro techniką. Kūrybinės užduotys buvo atliekamos tarpkultūrinėse grupėse. Tokiu būdu kursų dalyviai pagilino ne tik informacinių technologijų naudojimo įgūdžius, bet ir bendravimo, bendradarbiavimo, užsienio kalbų vartojimo kompetencijas. Tarptautinio vakaro metu pedagogai pristatė savo šalis ir susipažino su kitų valstybių švietimo sistemomis, lankytinomis vietomis, ragavo nacionalinius patiekalus.
Fotografavimo bei filmavimo įgūdžius kursų dalyviai tobulino lankydami istorines Koimbros vietas: senamiestį, menantį prieš tūkstantį metų vykusias kovas su maurais, viduramžių bažnyčias ir vienuolynus, seniausią Portugalijos universitetą, visame pasaulyje žinomą dėl įstabios barokinės bibliotekos.
Įgytas žinias ir sugebėjimus mokytojos nekantrauja pritaikyti pamokose, o su kursų dalyviais tikisi bendradarbiauti vykdydamos tarptautinius projektus.

Mokytojos Lina Švilpienė ir Inga Kalibatienė