Spalio 20–21 dienomis direktorė R. Mikalauskienė ir jos pavaduotoja neformaliajam ugdymui R. Firavičiūtė vyko į tarptautinio Erasmus+ projekto „Europos sostinių paslaptys“ partnerių susitikimą Sesvetėje (Kroatija). Projekto partnerių susitikimą dainomis ir šokiais pradėjo mokyklos folkloro grupė. Sveikinimo žodį tarė ir Sesvetės pagrindinės mokyklos direktorė Ljiljana Benčec Miklečić. Projekto koordinatorius Kroatijoje Igoris Salopekas pristatė projekto partneriams savo mokyklą bei Kroatijos švietimo sistemą. Įdomu tai, kad iki 8 klasės mokslas yra privalomas, vėliau mokiniai patys nusprendžia, kur tęsti mokymąsi (gimnazijoje, menų ar profesinėje mokykloje).
Pirmąją susitikimo dieną visi projekto partneriai pristatė savo mokinių kurtus filmukus apie sostinėse esančius UNESCO paminklus. Mes pristatėme 8e klasės mokinių kurtą ir į anglų kalbą išverstą UNESCO paminklų pristatymą ir vaizdo filmuką (mokytojai V. Gečionis, A. Degutienė, V. Jankauskaitė-Jokūbaitienė). Vėliau apžiūrėjome mokyklos patalpas, kadangi mokykla pastatyta 2007 metais, tad klasės suprojektuotos taip, kad būtų pakankamai erdvu. Aktų salės nėra, tačiau renginių metu visi susėda ant laiptų, nuo kurių atsiveria didelė erdvė tarsi scena, už kurios yra langai, apstatomi dekoracijomis, o iš kitos pusės – stiklinė siena, per kurią galima matyti, kaip vyksta pamokos sporto salėje. Šalia įrengta ir valgykla, mokiniai, papietavę ne tik nusineša indus, bet čia pat juos ir surūšiuoja, atskirai sudeda įrankius, lėkštes, maisto likučius. Mokyklos bibliotekoje vyksta daug įvairių edukacinių seminarų, bibliotekos vedėjas taip pat prisideda prie Erasmus+ projekto įgyvendinimo, tad nemažai projekto veiklų vyksta būtent ten.
Projekto partneriai taip pat lankėsi Kroatijos mokytojų vedamose pamokose, kurių metu trumpai pristatė savo šalies sostines Kroatijos mokiniams. Vėliau iš atsivežtų nuotraukų, kurias įamžino mūsų mokiniai, kūrėme UNESCO paminklų parodą, kurią eksponavome mokykloje įrengtame stende. Dalyvavome ir kūrybinėse dirbtuvėse: kūrėme bendrą 2017 metų kalendorių ir išbandėme tradicinių širdelių dekoravimo techniką (Licitars). Šios širdelės nuo 2010 metų UNESCO yra įtrauktos į Kroatijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Antrąją susitikimo dieną buvo aptartas projekto veiklų planas, jau atlikti darbai, taip pat numatytos tolesnės veiklos bei terminai joms atlikti, susitarta dėl kito vizito datos. Projekto partneriai pasidalino susitikimo įspūdžiais ir lūkesčiais apie tolesnę projekto eigą. Visiems buvo įteikti sertifikatai ir susitikimą baigėme geografijos mokytojo Marijano Birušo ekskursija po Kroatijos sostinę – Zagrebą.
Erasmus+ projekte „Europos sostinių paslaptys“ dalyvauja Bulgarijos, Ispanijos, Kroatijos, Lietuvos, Latvijos ir Rumunijos mokyklos. Projektas tęsis iki 2017 m. vasaros.
Direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui Roberta Firavičiūtė