EKO savaitė 2024 licėjuje: įkvepianti patirtis ir žinios apie aplinkosaugą

Balandžio 29 d. – gegužės 3 d. licėjuje vyko EKO savaitė 2024. Mokyklos bendruomenė gilino savo žinias apie aplinkosaugos aktualijas ir ieškojo sprendimų, kaip kurti tvaresnę ateitį.

EKO veiklų metu pamokose vyko diskusijos ir interaktyvios veiklos, skatinančios mokinius kritiškai mąstyti apie aplinkos problemas: aptartos taršos rūšys, jų poveikis žmonių sveikatai ir ekosistemoms, ieškota būdų, kaip sumažinti savo ekologinį pėdsaką.

Stichijų pertraukų metu mokiniai turėjo unikalią galimybę dalyvauti patyriminio mokymosi veiklose – „gaudė“ nematomas elektromagnetines bangas ir sužinojo apie jų poveikį žmogui bei aplinkai, tyrinėjo vandens savybes ir mokėsi, kaip atpažinti bei išvalyti užterštą vandenį:

  • Žemės stotelėje mokiniai prisiminė rūšiavimo taisykles, žaidė edukacinį žaidimą „Rūšiavimo ABC“ ir atsakinėjo į viktorinos klausimus, susijusius su atliekų tvarkymu.
  • Oro stotelėje mokiniai tyrinėjo smogo susidarymo priežastis, jo keliamą pavojų žmonių sveikatai ir atliko įdomius eksperimentus.
  • Ugnies stotelėje mokiniai mokėsi saugiai elgtis su ugnimi, atliko prevencinius eksperimentus ir gilino žinias apie gaisrų žalą.

 

Integruotose fizikos, geografijos ir biologijos pamokose, kurias vedė VILNIUS  TECH dėstytojai, mokiniai gvildeno aktualius aplinkosaugos klausimus: ar kvapas yra tarša, koks triukšmo poveikis žmogui, ar oro tarša priklauso tik nuo žmogaus veiklos, kas yra atlieka ir kaip Vilnius rūpinasi atliekų tvarkymu, kaip veikia elektromagnetinė spinduliuotė ir kaip sumažinti jos poveikį.

Inžinerijos mokytojai pakvietė mokinius į kūrybiškas dirbtuves, kuriose iš antrinių žaliavų gamino draskykles katėms. Visos pagamintos draskyklės bus perduotos gyvūnų prieglaudoms taip dovanojant antrą gyvenimą nebenaudojamoms medžiagoms ir džiaugsmą gyvūnams.

Užsienio kalbų metodinės grupės mokytojai pakvietė 5–8 klasių mokinius į ypatingą kelionę – Haiku poezijos kūrimo dirbtuves „Mūsų žodis, Žeme, Tau!“. Šiose dirbtuvėse mokiniai ne tik tyrinėjo gamtos grožį ir reiškė savo susirūpinimą planeta, bet ir leidosi į kūrybinį skrydį skambant M. K. Čiurlionio „Pavasario sonata“ muzikai. Visi dirbtuvių metu sukurti Haiku eilėraščiai dabar puošia mokyklos fojė, kviesdami visą bendruomenę pasigrožėti mokinių kūryba ir pajusti gamtos grožį per žodį.

Visa mokyklos bendruomenė galėjo pasitikrinti savo žinias ir laimėti prizus dalyvaudami EKOlogiško kryžiažodžio iššūkyje „Būk draugiškas aplinkai“.

Kulminacija tapo aplinkos švarinimo akcija, kurios metu mokiniai, mokytojai ir mokyklos darbuotojai kartu gražino ir sutvarkė mokyklos aplinką bei jos prieigas.

EKO savaitė 2024 licėjuje tapo įkvepiančia patirtimi visai bendruomenei. Mokiniai ne tik įgijo naujų žinių ir supratimo apie aplinkosaugos svarbą, bet ir praktiškai prisidėjo prie švaresnės ir sveikesnės planetos kūrimo.

Ši savaitė dar kartą įrodė, kad licėjus yra ne tik vieta, kur įgyjamos akademinės žinios, bet ir erdvė ugdyti pilietinę atsakomybę, rūpestį aplinka ir aktyvų dalyvavimą kuriant tvaresnę ateitį.

Skip to content