Edukacinė pamokėlė Zoologijos muziejuje

Lapkričio 13 dieną 2c klasės mokiniai vyko į Vilniaus universiteto  Gyvybės mokslų centre esantį Zoologijos muziejų. Tai seniausias mokslinis zoologijos muziejus Lietuvoje. Šiuo metu nuolatinėje ekspozicijoje yra apie 3000 rūšių vabzdžių, moliuskų, vėžiagyvių ir kitų bestuburių; 200 rūšių žuvų, 60 rūšių roplių ir varliagyvių, 716 rūšių paukščių ir 66 rūšių žinduolių iškamšų, kaulų ir ragų. Mokiniai klausėsi edukacinės pamokėlės apie Lietuvoje gyvenančius roplius bei gyvūnus.
Antrokai susipažino su bestuburių eksponatais: vorais, drugeliais, laumžirgiais,  moliuskais, vabzdžiais. Akį patraukė paukščių, gyvūnų, žuvų bei žvėrių iškamšų gausa ir įvairovė.
Vaikams buvo smalsu išgirsti apie upių gražuolę – lašišą, kuri visais metų laikais aptinkama jūroje ties Lietuvos pakrante, kur ji maitinasi čia besikaupiančiais tobiais, šprotais, dyglėmis bei stambesniais vėžiagyviais. Mokiniai nustebo išgirdę apie lašišos neršto ratą: Vilnelė–Neris–Nemunas–Kuršių marios–Baltijos jūra–Atlanto vandenynas ir atgal. Daug sužinojo apie Lietuvoje nykstančias ir į Raudonąją knygą įrašytas vabzdžių ir paukščių rūšis.
Ši edukacinė pamokėlė praplėtė mokinių akiratį apie žemės ir vandens gyvūnų vystymosi, augimo, prisitaikymo prie besikeičiančios aplinkos bei gyvenimo sąlygas.

Pradinių klasių mokytoja Milda Černiauskaitė