„ECO-SE-RE“ mobilumo paskutinės dienos

Paskutinėmis „ECO-SE-RE” projekto mobilumo Portugalijoje dienomis mokiniai tęsė kelionę ekologinio išmanymo link – lankėsi ELA, Agudos pajūrio stotyje, pasižyminčioje nedidelio dydžio akvariumu, skirtu vietinei vandens florai, žuvims bei kitiems jūros gyviams, susipažino su šio nedidelio žvejų kaimelio įkūrimo istorija, senovine ir šiuolaikine žvejybos įranga, vėliau aplankė pačius akvariumo gyventojus – nuo mažyčių žuvyčių iki bauginančios murenos.
Įgijus žinių, atėjo laikas pasidarbuoti ir padėti šiam istoriniam krantui, todėl ir mokiniai, ir mokytojai ėmėsi kartu tvarkyti paplūdimį. Surinktos šiukšlės buvo nuvežtos į Suldouro atliekų perdirbimo įmonę, kur dalyviai turėjo galimybę ne tik daugiau sužinoti apie atliekų tvarkymo šiaurinės Portugalijos dalyje priemones ir istoriją, bet ir apžiūrėti pačius perdirbimo įrenginius.
Mokiniai taip pat sugrįžo ir prie mobilumo savaitės pradžioje pradėtų darbų – analizuodami įvairių šalių menininkų kūrybą ir ieškodami įkvėpimo, jie dekoravo savo plastikinius butelius, kuriems suteikė antrąjį gyvenimą. Colégio Internato Claret mokiniai pristatė savo vykdytą ekologinį projektą, kurio metu gimnazistai turėjo gyventi tvariai, tvarkyti savo klases ir buvo vertinami projektą įgyvendinančios komisijos. Dėl netikėtai užklupusios pandemijos projektas liko neužbaigtas, tačiau jį planuojama pradėti iš naujo.
Atsisveikinimo vakarą visiems dalyviams buvo įteikti projekto mobilumo dalyvio pažymėjimai.
Mobilumą Portugalijoje vainikavo jautrūs atsisveikinimai ir daugybė apsikabinimų…

 

ECO-SE-RE veiklos Portugalijoje (3 dalis, Erasmus+)

 

Skip to content