Licėjaus bronzinė DofE komanda!

2024 m. gegužės 18-19 dienomis Bražuolės stovyklavietėje Neries regioniniame parke vyko DofE (angl. The Duke of Edinburgh’s International Award) programos žygių savaitgalis.

VGTU inžinerijos licėjaus bronzinė komanda (Estela, Aleksandras, Žygimantas ir Simonas), padedami mokyklos žygių vadovo Igno Jurčiukonio, nuo ankstaus ryto dalyvavo pirmosios pagalbos, stovyklavietės įrengimo, maisto ruošimo ir kuprinės komplektavimo mokymuose, kuriuos vedė patyrę DofE žygių vertintojai ir instruktoriai. Dalyviai turėjo galimybę praktiškai išbandyti svarbiausius pasiruošimo žygiui aspektus, daug dėmesio skirta saugumui, būtinajam ir komfortiškam pasiruošimui žygiams. Pasirodo, dvi dienas galima išbūti gamtoje visiškai nieko nepasiruošus!

Po mokymų ir pietų komandos dar kartą pasitikrino savo pasiruošimą ir išsiruošė į pirmąją žygių dieną. Orų prognozės žadėjo iki pirmadienio giedrą ir karštą orą, todėl, kaip ir reikėjo tikėtis, įpusėjus žygį pasipylė gan smarki liūtis, kuri sėkmingai sunaikino komandos žemėlapį. Vis dėlto komanda demonstravo stiprią dvasią – pasirinko sudėtingą maršrutą ir įveikė miškus, stačias kalvas, kovojo su uodais ir „neegzistuojančiais” tilteliais per upę. Dieną vainikavo ilgas laužo įpūtimo maratonas vakare ir karšta turistinė vakarienė.

Antroji diena taip pat buvo kupina kaitrių saulės spindulių, įpusėjus žygį nestiprus lietus atgaivino intensyvaus maršruto dalyvius. Šią dieną teko įveikti dar daugiau ir statesnių kalvų, užvirtusių medžių, saulės kepinamų atvirų pievų.

Išmoktos pamokos leido komandai patobulinti vertinamojo žygio planą, pasirinkti takus ir orientyrus, susidėti būtinus daiktus į kuprinę ir saugoti turimas priemones nuo sudėtingų oro sąlygų. Išbandytos jėgos sunkiame žygyje ir savo kailiu išmoktos pamokos leidžia tikėtis sėkmės vertinamajame bronzos žygyje, į kurį licėjaus DofE komanda išvyks birželio 10-11 dienomis.

Skip to content