Dalyvaujamasis biudžetas

Spalio 13 d. mūsų mokykloje vyko renginys, kuriuo prasidėjo  „Dalyvaujamojo biudžeto“ projektas. Idėjų, kaip pagerinti mokyklą, generavimo procese dalyvauja visi mokyklos mokiniai. Plačiau apie projekto istoriją: www.dalyvaujamasisbiudzetas.lt.

Šiuo metu siūlomos idėjos, kurioms įgyvendinti turi pakakti 1500 eurų (pradinio ugdymo skyriaus – 1000 eurų). Būtina aiškiai išdėlioti, kam bus panaudojami šie pinigai. Jeigu tai kažkoks perkamas dalykas, gerai, kad būtų įdėta ne viena, o bent trys skirtingos nuorodos, kur tai galima nupirkti. Svarbu išskirti, kiek kainuos atvežimas, surinkimas, jeigu to reikės.

Kitos savaitės pradžioje bus atrinktos tos idėjos, kurios atitinka kriterijus ir kurias įmanomos įgyvendinti. Iki lapkričio 18 d. atrinktų projektų autoriai rengs galutinius pristatymus pagal užpildytą PASIŪLYK SAVO IDĖJĄ formą (idėjos pavadinimas, tikslas, nauda mokyklos bendruomenei, trumpas aprašymas, bendra suma, detalus išlaidų paskirstymas, vizualinė medžiaga ir pan.).

Lapkričio 22 d. planuojamas baigiamasis renginys aktų salėje – idėjų autoriai salės ekrane pristatys idėjas, tuomet prasidės balsavimas. Už idėjas balsuoti galės visi mokyklos mokiniai lapkričio 22 ir 23 dienomis (ne tik dalyvavę baigiamajame renginyje). Gal atsirastų savanorių iš vyresnių klasių, kurie galėtų padėti organizuoti balsavimą? Pagalbininkams bus skiriamos socialinės valandos.

Gruodžio mėnesį po balsavimo išrinkta idėja (t.y. siūlomas dalykas, objektas ar pan.) bus užsakyta, o greitu metu –  įgyvendinta!

Tikimės, kad šis projektas nebus vienkartinis, taps gera tradicija kasmet nuspręsti mokiniams, ko jie nori labiausiai.

 

 

Skip to content