CV ir motyvacinio laiško rašymo mokymai 12-ų klasių mokiniams

ISM universiteto atstovai mūsų licėjaus 12-ų klasių mokiniams vedė CV ir motyvacinio laiško rašymo mokymus ir papasakojo, kaip tinkamai elgtis per darbo pokalbį. Kovo 29 dieną pamoką mokiniams vedė ISM studentas Kasparas Šidlauskas, o kovo 31-ąją – studentė Monika Rimkutė.
Pranešėjai išsamiai papasakojo, į ką svarbu atkreipti dėmesį rašant CV (gyvenimo aprašymą), patarė pasistengti padaryti jį šiek tiek išskirtinį, kad neliktų nepastebėtas darbdavio. Atkreipė dėmesį, kad CV turėtų tilpti į vieną popieriaus lapą, nes darbdaviai daug lapų nemėgsta vartyti. O ką daryti, jei kuri pirmąjį savo CV ir atrodo, kad nėra ką į jį įrašyti? Tada reikia paminėti olimpiadas, projektus, kuriuose dalyvavai, savanorystę ir pan. Taip pat svarbu, kokį elektroninį paštą nurodai (netinka braskyte@gmail.com), kokią nuotrauką dedi. Lektoriai aiškino, į kokius darbo pokalbio aspektus reikėtų atkreipti dėmesį, kuo apsirengti, nevėluoti, nevartoti žargono, kalbant apie save nežvilgčioti į popieriaus lapą, palaikyti akių kontaktą, nekalbėti įmantriai, išlaikyti pasitikinčio savimi žmogaus laikyseną, parodyti susidomėjimą.
Džiugu, kai pamokas mokiniams veda aukštųjų mokyklų studentai, savo bendraamžių dvyliktokai klausosi atidžiau, labiau susidomėję.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

Skip to content