Balandį mokiniams vyko patyrimo praktika ,,Pasimatuok profesiją“

Balandžio mėnesį licėjuje pirmą kartą bandėme organizuoti mokiniams patyrimo praktiką. Nors atsiliepė nedaug 10–12 klasių mokinių, kurie norėtų dalyvauti praktikoje ir ,,pasimatuoti“ profesiją, taip pat dar mažiau tėvų, galinčių pasiūlyti praktikos vietų, džiaugiamės, kad nors trims mūsų mokyklos mokiniams pavyko išbandyti tą profesiją, apie kurią jau dabar svajoja, su kuria ketina sieti savo ateitį.
Nuoširdžiai dėkojame mūsų licėjaus mokinių tėvams – Ievai Montvilienei, UAB ,,A2SM“ architektei, ir Jonui Pašukoniui, Saugomų teritorijų tarnybos specialistui, kurių dėka sugebėjome realizuoti šią idėją. Taip pat esame dėkingi ir tiems mokinių tėveliams, kurie nebuvo abejingi ir atsiliepė į kvietimą, nors ir nepavyko nieko suderinti.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

 

Praktikos įspūdžiai mokinių akimis 

Gabija Gorobecaitė, 10b klasės mokinė: „Balandį man buvo suteikta galimybė atlikti 1 dienos patyrimo praktiką Lietuvos saugomų teritorijų tarnyboje ir lankytojų centre. Ten buvau labai šiltai sutikta. Jonas Pašukonis ir kiti centro darbuotojai papasakojo apie savo darbo kasdienybę, pareigas, su kokiomis problemomis ar iššūkiais susiduria. Apsilankymas man buvo ir pedagoginė praktika, nes galėjau stebėti pradinių klasių mokiniams vedamą informatyvią paskaitą moderniai įrengtame lankytojų centre, kurį rekomenduoju aplankyti kiekvienam. Labai seno, bet naujam gyvenimui prikelto pastato rūsyje buvo įdomu susipažinti ne tik su Lietuvos, bet ir su viso pasaulio gamta. Aplinkosaugininkai man įteikė žemėlapį, kuriame yra nurodytos visos Lietuvos saugomos teritorijos. Dabar galėsiu pasižymėti, kurias vietas jau aplankiau, o kurias dar aplankysiu ateityje. Vėliau man pasiūlė dalyvauti seminare apie vėjo jėgainių poveikį paukščiams ir šikšnosparniams Aplinkos ministerijoje, kur sužinojau daug naujo. Tai buvo išties naudinga patirtis. Ačiū!“
10a klasės mokinės Diana Čepanskytė ir Gustė Česnulytė: „Balandžio 25 dieną mes, 10a klasės mokinės Diana Čepanskytė ir Gustė Česnulytė, atlikome patyrimo praktiką įmonėje UAB „A2SM“ ir susipažinome su architektų kontoros „virtuve“. Būdamos čia stebėjome architektų darbą, apžiūrėjome įvairius projektų brėžinius ir maketus, stebėjome, kaip dirba architektai. Sužinojome, ką reiškia būti tikru architektu!
Išvyka labai patiko ir buvo naudinga, mus maloniai priėmė, linksmai bendravo, todėl patyrėme daug teigiamų emocijų, o svarbiausia – „pasimatavome“ profesiją ir supratome, kad ši specialybė mums tinka ir patinka.“