Atverk paguodos skrynelę 2017

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su viešąja įstaiga „Psichikos sveikatos perspektyvos“ organizuoja projektą „Atverk paguodos skrynelę 2017“, kuriuo siekiama prisidėti prie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo suteikiant Vilniaus miesto vaikams (10–11 metų) žinių ir priemonių, padedančių rūpintis savo bei artimųjų psichikos sveikata.
Jau trečius metus VGTU inžinerijos licėjus dalyvauja projekte „Atverk paguodos skrynelę“. Šiuo projektu siekiama prisidėti prie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo mokykloje. Spalio–lapkričio mėnesiais vykusių užsiėmimų metu ketvirtų klasių mokinai sužinojo, kokia svarbi psichikos sveikata mums. Vaikai mokėsi atpažinti ir įvardyti  savo emocijas, jausmus, išgyvenimus bei savijautą. Tikimasi, kad mokiniai įgijo žinių, kurios padės saugoti savo emocinę sveikatą ir ja rūpintis.
Mokiniai gavo priemonių, iš kurių per dailės pamokėles lankstė  savo „paguodos skrynelę“, vėliau ją dekoravo. Gyvenimas lydimas įvairiausių jausmų ir emocijų. Vienu metu galime ir džiaugtis, ir liūdėti, ir bijoti. Kad mūsų emocijos būtų harmoningos, svarbu jas suprasti, laiku išreikšti ir su jomis susidraugauti. Aplankius blogai nuotaikai, reikia atidaryti paguodos skrynelę, apžiūrėti ten sudėtus širdžiai mielus daiktus, prisiminti su jais susijusias šiltas ir laimingas akimirkas.

Tekstas ir nuotraukos sveikatos priežiūros specialistės Violetos Simonavičiūtės

Skip to content