Atverk paguodos skrynelę 2016

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“ organizuoja projektą „Atverk paguodos skrynelę 2016“, kuriuo siekiama prisidėti prie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo suteikiant Vilniaus miesto vaikams (10–11 metų) žinių ir priemonių, padedančių saugoti ir rūpintis savo bei artimųjų psichikos sveikata.
VGTU inžinerijos licėjuje jau trečius metus į šį projektą įtraukiami ketvirtų klasių mokinai. Pamokų metu mokiniai sužino, kokia svarbi psichikos sveikata, mokosi atpažinti ir įvardyti savo jausmus, savijautą.
Mokiniai ne tik gavo informacijos, bet ir sužinojo būdų, kurie padeda saugoti emocinę sveikatą ir ja rūpintis. Dailės pamokėlių metu vaikai lankstė ir dekoravo „paguodos skrynelę“, kurioje vėliau galės kaupti emociškai svarbius daiktus.
Mūsų gyvenimas lydimas įvairiausių emocijų, kurios tarpusavyje neretai susipina. Juk vienu metu galime ir džiaugtis, ir liūdėti, ir bijoti. Kad emocijos būtų harmoningos, svarbu jas suprasti, laiku išreikšti ir su jomis susidraugauti. Aplankius blogai nuotaikai, reikia atidaryti „paguodos skrynelę“, apžiūrėti ten sudėtus daiktus, prisiminti su jais susijusias laimingas akimirkas.

Tekstas ir nuotraukos – sveikatos priežiūros specialistės Violetos Simonavičiūtės

Skip to content