Atsisveikinimas su mokykla – per teismą

VGTU inžinerijos licėjaus Dvarčionių skyriaus ketvirtokai paskutinįsyk susirinko savo mokykloje… ir pateko į Teismo procesą. Prokurorai, teisėjai, advokatai, kuriuos labai įtikinamai vaidino ketvirtokai, įsisupę į „teisėjiškas“ mantijas, pradėjo procesą prieš neteisėtai išrašytus pradinės mokyklos baigimo pažymėjimus. Prokurorai drąsiai kaltino baigiančiuosius pradinę mokyklą – dėl slaptos kalbos, kurios nesupranta suaugusieji, nedrausmingo elgesio, neišmoktų pamokų, net dėl to, kad mokiniai nesilaikė taisyklių, nesvarbu, kokios jos bebūtų.
Ketvirtokams pavyko įrodyti, kad jie verti pradinės mokyklos baigimo pažymėjimų – jie šoko, dainavo, juokavo, kvietė liudyti savo mamas, tėčius, seneles, nepasidrovėjo pakviesti net ir mokyklos direktorės, kuri, prisiekusi ketvirtokų teismui, papasakojo apie savo vaikystę ir nuotykį su šunimi.
Ketvirtokus paskutiniam baigiamajam pasirodymui ruošė mokytojos Violeta Stankevičienė, Daina Bagdonienė, Nijolė Pranevičienė. Kai pažymėjimai buvo išdalinti, mokyklos direktorė pasidžiaugė kūrybingu ir šauniu mokyklos kolektyvu, kuris prisidėjo prie visapusiško ketvirtokų mokymo.

Rasa Praninskienė