Aštuntokai lankėsi „Robotiadoje“

Kovo 24 dieną mokslo naujovių, technologijų ir inžinerijos entuziastai Simonas Akelionis, Oskaras Kavoliūnas, Daumantas Širvinskas, Dominykas Keršys, Augustas Žydelis iš 8e klasės pasinėrė į „Robotiados 2017“ pramogas. Mokiniai aplankė Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Robotikos akademijos, Kauno technologijų universiteto, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, M-LAB, „Japoko“, Greitojo drono ir kitas kūrybines dirbtuves, susipažino su šiuolaikiniais robotais. Sudomino unikalus robotas – „avataras“, kuris sergantiems vaikams padės mokytis.
Aštuntokai neaplenkė ir egzotinių gyvūnų parodos. Taip pat dalyvavo konferencijoje, kurios metu žinomi mokslininkai iš Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) ir Europos kosmoso agentūros dalijosi neeiline patirtimi ir pasakojo, kokie iššūkiai laukia, norint pažinti mus supančią visatą.  Didelį įspūdį paliko fiziko, CERN mokslininko Steveno Goldfarbo pranešimas „Non-Alternative Facts: What the LHC is teaching us about our universe“.
Per kelias valandas susipažinome ne tik su šiuolaikiniais robotais, naujausiomis technologijomis, išgirdome mokslininkų sėkmės istorijų, bet ir akies krašteliu pamatėme, kaip atrodys mūsų gyvenimas ateityje.

Biologijos mokytoja Edita Lukšaitė

Skip to content