Aštuntokai dalyvavo „Šekspyro savaitės“ kūrybinėse dirbtuvėse

Rugsėjo 29 dieną keturi mūsų mokyklos aštuntokai – Domantas Matuliauskas, Viktorija Žemaitytė (8 b), Greta Krištapavičiūtė ir Aušrinė Zeleckytė (8 e) dalyvavo Šekspyro savaitės kūrybinėse dirbtuvėse „Teisė pasakyti „ne“ – Romeo ir Džuljetos atvejis“. Šį edukacinį renginį, kuris vyko Jaunimo teatre, vedė Gdansko (Lenkija) „Šekspyro“ teatro edukacinių programų vadovė Marta Nowicka.

Seminaro metu jaunuoliai nagrinėjo Džuljetos santykius su ją supusiais žmonėmis, ypač giminaičiais, sunkų jaunos įsimylėjusios merginos, turinčios besąlygiškai paklusti tėvams, pasirinkimą, skaitė vaidmenimis konkretų epizodą, analizavo šios tragedijos kontekstą, laikotarpio realijas. Taip pat vaikai turėjo galimybę peržiūrėti netgi kelių pagal šį kūrinį sukurtų filmų ištraukas, jas palyginti, įsijausti į šią istoriją šiuolaikinio žmogaus akimis.

Įdomiausia ir aktyviausia kūrybinių dirbtuvių dalis – skaitytos kūrinio ištraukos inscenizacija ir interpretacija. Pačioje renginio pradžioje vadovė Marta parodė keletą pratimų, padedančių geriau suvaidinti norimus vaidmenis, tad vaikai turėjo galimybę įtvirtinti išmoktą pamoką. Pasiskirstę į dvi grupes, jaunuoliai kūrė savo ištraukos interpretaciją ir turėjo ją kiek įmanoma originaliau suvaidinti.

Seminaras truko daugiau nei tris valandas, tačiau laikas visiškai neprailgo – vaikai su vadove Marta bendravo anglų kalba visiškai nesivaržydami, buvo daug įdomios veiklos, kiekvieno nuomonė išgirsta. Aštuntokai prasitarė, kad šio renginio metu ne tik įsigilino į vieną žymiausių Šekspyro dramų, pajuto literatūros lankstumą, interpretacijos laisvę, kūrybos galią, bet ir susirado bendraminčių bei draugų iš kitų mokyklų.

 Lietuvių kalbos mokytoja Alesia Paškevičienė

Skip to content