Astrida Lindgren – žaidimų ir išdaigų sumanytoja – įkvėpė vaikus vaidybai

Mokyklos ketvirtokai edukacine pramogine viktorina paminėjo žymios švedų rašytojos Astridos Lindgren 110-ąsias gimimo metines. Šiai viktorinai pradinukai pradėjo ruoštis jau prieš mėnesį – skaitė mėgiamiausius kūrinius, repetavo epizodinius vaidinimus, iliustravo rašytojos kūrinius, ieškojo informacijos apie jos biografijos detales.
Viename renginyje dalyvavo ir Švedijos karalystės ambasados atstovė spaudai Giedrė Berželionytė.
Savo pasakojimu ji papildė pradinukų žinias apie rašytojos gyvenimą ir kūrybą, taip pat įvertino mažųjų artistų pasirodymą. Vėliau vienai ketvirtokų klasei padovanojo bukletų apie švedų vaikus, bibliotekai – įvairių knygų. Viešnia stebėjosi ketvirtokų žiniomis. „Žinau, kad visame pasaulyje vaikai mėgsta Astridos Lindgren kūrybą, bet kad šie šaunūs vaikai daug žino apie Astridą, man labai smagu, – sakė Giedrė“.
Vaikai gilinosi į Astridos Lindgren gyvenimo kelią, nagrinėjo jos biografiją, domėjosi kūrybiniu palikimu, suko galvas iš kokių kūrinių skaitomos ištraukos.
Beveik visi tokio amžiaus vaikai mielai imasi vaidinti bent menkiausią epizodą iš kokio nors jiems žinomo kūrinio. O Astridos Lindgren kūrybą jie tikrai mėgsta. Įdomu buvo stebėti kaip mokiniai pasiruošė vaidybinėms užduotims. Kai kurie vaikų vaidybiniai sprendimai nustebino ne tik jų mokytojas, bet  ir bibliotekininkes. Pavyzdžiui, 4b klasės mokiniai įdomiai pademonstravo lipimą ant stogo, sceninį įvaizdį. Dvarčionių skyriaus ketvirtokai tą patį epizodą suvaidino  visiškai kitaip – netikėtai ir žaismingai. Žinoma, buvo ir tokių grupių, kurių atsainus požiūris į gautas užduotis privertė raudonuoti ir kai kurias mokytojas.
Po renginio bibliotekininkės apdovanojo mažuosius dalyvius ir artistus skanėstais, smulkiomis dovanėlėmis. Vaikai vieni kitiems paplojo. Nuo šiol mokiniai daugiau žinos ir apie pačią rašytoją – išdaigų  ir žaidimų sumanytoją .

Skip to content