Ar nuotoliniu būdu galima mokytis įdomiai?

Pasibaigus Šv. Kalėdų atostogoms, 2021 m. sausio mėnesį 4a klasės mokiniai nesugrįžo į mokyklą, o tęsė mokslą nuotoliniu būdu. Per šį laikotarpį mokiniai suprato, jog įgyti naujų žinių ir įdomiai mokytis galima ir nuotoliniu būdu. Ketvirtokai ypač pagilino savo žinias informatikoje – išmoko naudotis „Tinkercad“ programa bei tobulino darbo su „Scratch“ programa įgūdžius. „Tinkercad“ programa vaikai kūrė projektus „Formų generavimas“, „Žaidimų aikštelės“. Šie darbai pareikalavo daug fantazijos bei kruopštumo. Kurdamas projektą „Žaidimų aikštelė“ kiekvienas mokinys iš figūrų turėjo sudėlioti savo mėgstamas lauko pramogas, pvz.: sūpynes, čiuožyklas. Vėliau ketvirtokai „Scratch“ programa kūrė snaiges. Kiekviena snaigė gavosi kitokia ir išskirtinė.

Per dailės pamoką ketvirtokai smagiai gamino koldūnus, juos puošė, tada koldūnų nuotraukas sukėlė į „Moodle“ mokymosi aplinką ir surengė virtualią koldūnų parodą. Visi koldūnai buvo labai įdomūs ir gražūs. Tikriausiai ir skanūs.

Nors 4a klasės mokiniai mokėsi iš namų, tačiau tai nesutrukdė jiems kartu pažymėti šventes – Vasario 16-osios šventę ir Užgavėnes. Vasario 16-ąjai paminėti vaikai kūrė ledo vitražus. Vitražuose būtinai turėjo būti panaudotos Lietuvos vėliavos spalvos – geltona, žalia, raudona. Kiekvienas mokinys, kurdamas ledo vitražus, išlaisvino savo fantaziją: trispalvė suplevėsavo stiklinėse, pirštinėse, balionuose ar tiesiog lede.

Siekdami atšvęsti Užgavėnes ir išvaryti žiemą, ketvirtokai kūrė Užgavėnių kaukes. Vėliau jie pasiskirstė į grupes ir kūrė istorijas, kurias turėjo suvaidinti. Šis darbas ugdė bendradarbiavimą grupėje.

Per šiuos du mėnesius 4a mokiniai suprato, jog įdomiai galima mokytis ir nuotoliniu būdu. Vaikai išmoko daugybę naujų dalykų ir pagilino savo turimus įgūdžius.

4a klasės mokinė Kotryna Zabotkaitė