Antrokai telefonų taisykloje

Lapkričio 23 d. 2a klasės mokiniai vyko į „Smart Master“ – išmaniųjų įrenginių servisą. Būsimieji inžinieriai ir išradėjai ne tik pamatė, kaip taisomi šiuolaikiniai mobilieji įrenginiai, bet ir gavo naudingų patarimų, kaip prižiūrėti savo išmaniuosius telefonus.

Į telekomunikacijų bendrovei „Tele2” priklausančią telefonų ir kitų išmaniųjų įrenginių taisyklą „Smart Master“ telefonai atkeliauja specialiose dėžėse, kurios plombuojamos raudonais spaustukais. Mokiniai sužinojo, jog tik taip meistrai gali būti tikri, kad dėžės niekas nebuvo atidaręs, ir telefonas nebuvo pakeliui sugadintas dar labiau. Vaikams labai patiko sprogdinti oro pilnus maišelius – jais transportavimo dėžutėse užpildoma tuščia erdvė, kad telefonai „minkštai“ ir saugiai keliautų į taisyklą, o paskui – iš jos.

Kad galėtų patekti į patalpą, kur taisomi išmanieji įrenginiai, vaikams reikėjo apsiauti specialius antbačius bei uždėjus vieną koją ant specialios metalinės lentelės pasitikrinti, ar neturi elektros krūvio.

Taisykla, kur dirba meistrai – panaši į laboratoriją. Grindys išklotos specialia danga. Visi meistrai dėvi tik tam skirtas pirštines, taisomus telefonus pasideda ant specialių, neslystančių padėkliukų. Visa tai – tam, kad būtų apsaugoti ir darbuotojai, ir telefonai. Išmaniųjų telefonų detalėms kenkia net mažiausios dulkelės, o pakliuvus net ir nedideliam kiekiui riebalų, taisomas telefonas gali net ir užsidegti.

Mokiniams paliko įspūdį, kaip šiuolaikiniai telefonai atidaromi – iš pradžių jie pašildomi specialioje krosnelėje, o tada mašina lėtai atplėšia telefono ekraną arba nugarėlę.

Taisykla pilnutėlė lentynų su daugybe mažų skyrelių – ten sudėtos naujos telefonų detalės. Vaikams patiko jas apžiūrėti pro mikroskopą. Dar jie sužinojo, kad negalima žaisti telefonu, kol jis įkraunamas, gavo patarimą bent kartą per savaitę paleisti savo įrenginį iš naujo – taip įrenginys ilgiau tarnaus ir geriau veiks.

Daug džiaugsmo suteikė ir keksiukai, kuriais vaikai vaišinosi serviso virtuvėlėje ir „Smart Master“ ženkliukai, kuriuos gavo kiekvienas.

2a klasės mokinės Mortos Deksnytės mama Asta Buitkutė

Skip to content