Konkursas ,,Skaitome Astridą Lindgren”

,,Knyga, knyga dar kartą knyga! Niekas taip neišjudina vaiko fantazijos kaip knyga‘‘, – yra pasakiusi Astrida Lindgren – švedų rašytoja, kūrusi tik vaikams ir jaunimui.

Šių metų gegužės 9-tos dienos popietę smalsūs penktokai rinkosi į aktų salę, kur vyko konkursas ,,Skaitome Astridą Lindgren’’. Daugiau nei mėnesį mokiniai atsakingai ruošėsi šiam renginiui: palaikymo grupės kūrė plakatus, spektaklio dalyviai rašė scenarijų, repetavo, o viktorinos komanda vėl iš naujo vartė mėgstamos rašytojos knygas, domėjosi nepaprastai įdomiu A. Lindgren gyvenimu. Scenoje išvydome populiariausius rašytojos knygų veikėjus: Pepę Ilgakojinę, brolius Liūtaširdžius, išdykėlį Emilį, drąsiąją Ronją, smaližių Karlsoną, o Padaužų kaimo vaikai sukėlė tikrą sniego gniūžčių karą.  Komandinės užduotys pareikalavo ne tik žinių, bet ir greitos reakcijos. O kokios užvirė aistros, prasidėjus kapitono rungčiai. Komandų lyderiai per 100 sekundžių turėjo teisingai atsakyti į kuo daugiau klausimų.

Šiemet buvo skiriami papildomi taškai scenos inžinerijos užduočiai. Penktokai pirmą kartą sugalvojo ir įgyvendino įgarsinimo, apšvietimo, scenos vaizdo sprendimus, teko apgalvoti scenos dekoracijų konstrukcijas, išmokti naudotis mikrofonus ir pan. Žodžiu, darbo buvo ne tik aktoriams ir režisieriui, bet ir gausiam būriui pagalbininkų, kurie pirmą kartą pritaikė inžinerinius sumanymus scenoje. Kitąmet laukia pasakų konkursas, prieš kurį planuojame artimiau susipažinti su Renginių inžinerijos studijų programa apsilankant Vilniaus Gedimino technikos universitete ar/ ir kviečiant šios srities profesionalus į mokyklą. 

Galiausiai suskaičiavus rezultatus paaiškėjo ir viktorinos nugalėtojai: I vietą iškovojo 5a klasė, II vietą – 5c, trečiąja vieta džiaugėsi 5d klasės mokiniai.  Visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis ir padėkos raštais.

Nuoširdžiai dėkojame penktokams už jų apsiskaitymą, kūrybiškumą, komandinį darbą ir inžinerinius sprendimus. Linkime kuo dažniau pasinerti į stebuklingą knygų pasaulį, patirti skaitymo džiaugsmą bei  kartu su knygų herojais keliauti po dar neatrastus pasaulio kampelius. Lai knygos būna įkvėpimas jūsų naujiems sumanymams!

Lituanistai

Skip to content