4a klasės mokiniai lankėsi Seime

2016 m. rugsėjo 20 d. VGTU inžinerijos licėjaus 4a klasės mokiniai lankėsi Lietuvos Respublikos Parlamente. Ekskursijos metu ketvirtokai susitiko su mūsų mokyklos auklėtiniu, Seimo opozicijos lyderiu Andriumi Kubiliumi. Moksleiviai smalsavo, kaip jam sekėsi mokslai, kokią specialybę yra įgijęs, kada pirmą sykį buvo išrinktas į Seimą, kuo skiriasi darbas Seime ir Vyriausybėje. Klausinėjo ir asmeninių dalykų, kaip mėgsta leisti laisvalaikį, kokį sunkiausią darbą yra tekę dirbti. A. Kubilius atviravo, kad laisvu laiku mėgsta keliauti, minti dviratį ar plaukti baidarėmis, o sunkiausia yra prižiūrėti vaikaičius.

Ketvirtokai ekskursijos metu susipažino su parlamento veikla, įstatymų leidyba, Lietuvos parlamentarizmo istorija. Aplankė įvairias posėdžių sales, gyvai stebėjo Seimo narių darbą plenarinio posėdžio metu.

Lankydamiesi istorinėje Kovo 11-osios salėje ir apžiūrėdami barikadų memorialą šalia Parlamento rūmų dar kartą prisiminė svarbiausius mūsų valstybės istorijos faktus kovose dėl nepriklausomybės.

Grįžę į mokyklą vaikai džiaugėsi, kad gyvai susipažino su vienos iš svarbiausių valstybės institucijų veikla, dar ilgai diskutavo apie tai, ką reiškia laisvė mūsų gyvenime.

Juozo ir Vilijos mama Aigustė Vykantė Bartkutė-Poderienė

Stojantiems į VGTU inžinerijos licėjų paskutinė e-sistemoje prašymų teikimo diena kovo 31 d.

Stojantiems į VGTU inžinerijos licėjų paskutinė e-sistemoje prašymų teikimo diena kovo 31 d.