3c ir 3b klasių mokiniai mokėsi pilotuoti lėktuvą

Gruodžio 9 dieną vykome į VGTU A. Gustaičio aviacijos institutą. Mūsų vadovas šioje ekskursijoje buvo instituto doktorantas Ramūnas. Jis papasakojo, kad institutas įkurtas 1993 metais, o 1997-ųjų lapkričio 13 dieną buvo pavadintas aviacijos konstruktoriaus, lakūno Antano Gustaičio (1898–1941) vardu (minint 100-ąsias A. Gustaičio gimimo metines). Paaiškino, kokių sričių specialistai čia ruošiami, kiek trunka studijos.

Labiausiai visus domino orlaivio piloto specialybė. Nors aviatoriaus profesija daug kam atrodo itin romantiška, bet žmonės, dirbantys šį darbą, turi būti ne tik atsidavę aviacijai, bet ir turėti entuziazmo. Tai darbas, kuriame nėra smulkmenų, kur negalima ko nors nežinoti ar būti aplaidžiam.

Mokiniams buvo parodytos lėktuvų nuotraukos, o treniruoklių salėje laukė nepakartojama pamoka – „skraidymas‘. Mokiniai sužinojo, kad treniruoklis – sudėtinga techninė sistema, kuri leidžia imituoti lėktuvo skrydį nekylant nuo žemės. Treniruoklio kabina – tikro lėktuvo kabinos kopija su veikiančiais prietaisais ir lėktuvo sistemomis. Visi mokiniai keletą minučių tapo pilotais.

Sužinojome, kad lėktuvų pilotai, kuriuos vadiname padangių valdovais, iš tiesų būdami ore visiškai priklauso nuo skrydžių vadovų. Būtent jie prižiūri tvarką padangėse: reguliuoja skrydžių kryptis, siunčia pilotams nurodymus ir užtikrina, kad neįvyktų skaudi nelaimė. Šiose patalpose įrengto treniruoklio, kuris imituoja Vilniaus oro uosto skrydžių valdymo bokštą, lėktuvo paleidimo procedūrą pademonstravo instituto studentai ir vadovė, kuri suteikė daug įdomios informacijos. Pamatėme, kaip lėktuvai pakyla, kaip nusileidžia ir kokių nelaimių gali įvykti, jei skrydžių vadovas padaro klaidą.

Pilni džiugių emocijų, įgavę žinių ir užsisvajoję tapti orlaivių pilotais, trečiokai grįžo į mokyklą. Likome labai dėkingi VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto vadovams, suteikusiems šią puikią galimybę pasisvečiuoti pas juos .

Mokytojos Vitalija Kikutienė ir Daiva Jesilionienė