1a klasės ekskursija į Bažnytinio paveldo muziejų

Vieną šiltą  pavasario dieną VGTU inžinerijos licėjaus 1A klasės pirmokai kartu su mokytoja Lina Kairiūkštiene susiruošė į ekskursiją. Lydimi mokytojos ir kelių tėvelių smalsūs pirmokai troleibusu važiavo į Bažnytinio paveldo muziejų. Pakeliui aplankė Sereikiškių parke esantį Bernardinų sodą, kuriame surado VGTU inžinerijos licėjaus augalų lysvę bei susipažino su naujais dar nematytais augalais.

Bažnytinio paveldo muziejus įsikūręs Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Atvykus į muziejų vaikų jau laukė gidė, kuri pravedė įdomią pažintinę programą. Ekspozicijoje vaikai pamatė vertingiausius muziejaus eksponatus iš Vilniaus arkivyskupijos šventovių. Ekspozicijos šerdis – Vilniaus katedros lobyno monstrancijos bei relikvijoriai – išraiškingi maldingumo tradicijos liudytojai ir auksakalystės šedevrai. Vaikams didelį įspūdį paliko stiklo vitrinose išdėlioti puošnūs bažnytinės tekstilės pavyzdžiai bei meniški liturginiai reikmenys. Smalsuoliai sužinojo, kad Vilniaus katedros lobyno vertybės ne kartą degė gaisruose, į slaptavietes įsilauždavo vagys, katedrą niokojo ir brangenybių ieškojo priešai. Išgirdę katedros lobyno istoriją, vaikai praktinėje dalyje patys kūrė senovinius lobio žemėlapius ir sužinojo, kaip parašyti informaciją nematomu užrašu.

Po smagios ekskursijos visas smalsuolių būrys saugiai ir linksmai grįžo į mokyklą. Pirmokėliai nekantriai laukia dar daugiau įdomių ir nenuspėjamų kelionių.

1a klasės Gyčio Kirkliausko mokinio mama Viktorija Bessonova