3 a klasė lankėsi Nacionaliniame lankytojų centre

Gegužės 24 dieną licėjaus 3a klasės mokiniai lankėsi saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre.

Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras įsikūręs Antakalnyje, viename iš Sapiegų rūmų komplekso pastatų. Pastatas, statytas dar XIX a . pabaigoje, tik pernai buvo renovuotas ir atvėrė duris lankytojams su įspūdinga ekspozicija — „Saugomos teritorijos. Kelionė gyvenimo ratu“, atspindinčia gamtos ritmą ir cikliškumą.Ši ekspozicija ne tik įdomi turiniu, bet ir originali savo interjero dizainu, vizualiniais sprendimais.

Mokiniai galėjo pasijusti tartum būtų gamtoje – aplink žiogai, paukščių garsai, pievų augalėliai, pavirtę jaukia žolynų siena, o virš galvos – debesys…

Vienoje iš ekspozicijos salių mokiniai susipažino su saugomomis teritorijomis sukdami besiliečiančius krumpliaračius, taip patys įsitikindami, kad bet koks, kad ir menkas pokytis vienoje teritorijoje įtakoja ir kitas teritorijas. Visus nustebino tai, kad Lietuvoje yra 5 nacionaliniai, 30 regioninių parkų, net apie 300 draustinių ir daugiau kaip 500 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų.

Kitoje salėje mokiniai turėjo galimybę pakeliauti 41 stotelę turinčiu ratu, kuriame detaliau susipažino su visais Lietuvos regioniniais parkais ne tik nuotraukų, filmuotos medžiagos,  bet ir konkrečių daiktų, būdingų tam regionui, pagalba. Mokiniai galėjo liesti, klausyti, netgi skanauti…

Didelį įspūdį paliko kino salė- šikšnosparnių buveinė, kur galima buvo pasiklausyti paslaptingų garsų, interaktyvus žaidimas apie kormoranus bei gerves, laboratorinis stalas – klaustukas, kur įvairios gamtos mįslės paaiškinamos filmuotais siužetais.

Ši ekskursija mokiniams ne tik suteikė žinių apie Lietuvos ir kitų šalių nacionalinius, regioninius parkus bei kitus gamtos paminklus, bet ir pažadino norą keliauti po Lietuvą dar nepažintais maršrutais ir patiems atrasti mūsų krašto gamtos lobius.

3a klasės mokinės mama Auksė Pikturnienė

Skip to content