Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ kviečia „pasimatuoti“ skaitymą ir knygą!

Atėjus vasarai džiaugiamės saulės spinduliais, gyvename džiugiomis emocijomis, matuojamės akinius nuo saulės, maudymosi kostiumus ir skrybėles. Jau aštuntus metus vykstantis ir dešimtis tūkstančių skaitytojų pritraukiantis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ šiemet kviečia „pasimatuoti“ skaitymą ir knygą! VGTU inžinerijos licėjaus bibliotekininkės kviečia dalyvauti smagiame skaitymo iššūkyje.

Nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. vykstanti skaitymo skatinimo akcija priimti iššūkį kviečia įvairaus amžiaus ir įvairiais formatais skaitančius dalyvius. Priimti ir įveikti iššūkį padės artimiausia biblioteka.

Ką skaityti?

Šiemet akcija pateiks naujovę – skaityti kvies ir įdomiausių bei mylimiausių knygų pasiūlymais dalysis net trys skaitymo ambasadorės, trys menininkės: vaikų amžiaus grupės ambasadorė – Sigutė Ach, paauglių – Ilona Ežerinytė, o suaugusiųjų – Jurga Šeduikytė. „Skaitymas man siejasi su laisvu laiku. Fantazijai išsiskleisti reikia erdvės“, – teigia J. Šeduikytė. „Galite apsiauti bėgimo batelius, įsikišti ausines ir pradėti nuo audioknygos. Arba paprašyti skaitančio draugo, kad duotų paskaityti labiausiai patikusią knygą. Man dar labai patinka nueiti į naujomis knygomis kvepiantį knygyną ir paklausti, ką rekomenduotų pardavėja. Aišku, prieš tai papasakoju jai, ką mėgstu gyvenime ir ko ne“, – štai ką visai neskaitantiems siūlo dainininkė, kompozitorė, aktorė ir rašytoja J. Šeduikytė, jau ne pirmus metus raginanti priimti vasaros skaitymo iššūkį.

Skaitymo ambasadorės vasaros pradžioje knygų rekomendacijas pateiks interneto svetainėje www.vasarasuknyga.lt bei „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose „Vasara su knyga“.

Penkios užduotys

Dalyvauti vasaros skaitymo akcijoje paprasta: užsiregistruok svetainėje www.vasarasuknyga.lt ir perskaitęs (-iusi) knygas suvesk jų pavadinimus. Jeigu reikia, paprašyk bibliotekininko pagalbos. Štai kokias užduotis teks įveikti nusprendusiems priimti iššūkį:

  • Perskaityk knygą, kurios pavadinime minimas vietovardis (skaitytojų pasiūlyta užduotis).
  • Perskaityk knygą, kuri buvo ekranizuota.
  • Perskaityk fantastinę knygą.
  • Perskaityk negrožinę knygą.
  • Perskaityk knygą apie laisvę.

Be skaitymo ambasadorių rekomendacijų, akcijos interneto svetainėje bei socialiniuose tinkluose bus skelbiami ir bibliotekininkų rekomenduojamų knygų sąrašai pagal kiekvieną užduotį.

Įveik iššūkį ir laimėk prizų

Kaip ir kasmet, organizatoriams akciją rengti padeda visas būrys draugų bei partnerių. Pagrindinius prizus šiemet įsteigė įmonė „Hobbyshop“, kuri pasiūlė ir šių metų akcijos naujieną – Stalo žaidimų iššūkį.

Visi, įveikusieji vasaros knygų iššūkį, dalyvaus loterijoje, kurios laimėtojų laukia dovanos. O jų nepritrūks, nes akcijai talkina leidyklos „Alma littera“, „Nieko rimto“, „Kitos knygos“, „Vaga“, „Aukso žuvys“, „Terra Publica“, labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, įmonės „Dimo“, „Antanukas.lt“, „Urtės tekstilė“, „Muilo virtuvė“, „Finaneta“, „Pazymetas.lt“, „Rūta“, „Lieta dėlionės“, „Kavos draugas“, „Patogupirkti.lt“.

Be to, visą vasarą „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose „Vasaros su knyga“ vyks įvairūs konkursai, kuriuose taip pat bus galima laimėti prizų.

Parengta pagal skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ organizatorių informaciją

Skip to content