Pradinukai įgyvendina projektą „Labirintas”

Šiemet rudens pradžia tarsi sugėrė praėjusios vasaros šviesą ir šilumą, džiugino puikiu oru, gausiu derliumi.

O su kokia daržove jums siejasi ruduo? Aišku, pasakysite – su cukinija, moliūgu…, bet VGTU inžinerijos licėjaus 3 ir 4 klasių mokiniams ruduo asocijuojasi su kukurūzų burbuole. Kodėl?

Ogi todėl, kad 3a, 3b, 3c ir 4b klasių mokiniai kartu su savo pradinių klasių mokytojomis Lilijana Bogužiene, Kristina Brazauskiene, Daiva Cironkiene ir Lina Kairiūkštiene vyko į Kukurūzų kaimą, įsikūrusį netoli Vilniaus.

Pirmiausiai mokiniai turėjo atsakyti į pagrindinį klausimą: kieno rankose jų likimas? Ir tik tuomet  išbandyti labirintą pavadinimu ,,Likimas”, kurio dydis 1,5 ha, takelių ilgis – 1,5 km.

Įveikę labirintą mokiniai atsidūrė neįprastoje aikštelėje, kur galėjo laisvai šokinėti nuo kupetos ant kupetos, išbandyti skambantį vandens malūną, burbuolių gliaudyklę, melžti karvutę, nusileisti gravitaciniu vamzdžiu ir mėgautis kitomis netradicinėmis pramogomis gryname ore. O kas gali būti geriau už vamzdines sūpynes, kai suptis gali ne vienas, o visa klasė kartu. Mokiniai, kurių nedomino aikštelės pramogos, aplankė fazanų, vištų, triušiukų ir ožkyčių ūkį. Patys didžiausi smaližiai mėgavosi kukurūzų burbuolėmis su sviestu ir druskyte.

Manote, kad viskas tuo ir baigėsi? Tikrai ne. Grįžę į mokyklą mokiniai per inžinerijos pamokas, naudodami įvairias priemones: segtukus, smeigtukus, kartoną, popierių ir kt., konstravo labirintus, kurie turėjo atitikti iš anksto aptartus kriterijus. Taip pat mokiniai gilino pasaulio pažinimo, gyvosios gamtos žinias, kūrė labirintą ir per informacinių technologijų pamokas naudodami Scratch programą, programavo labirintus. Ne veltui praėjusiais metais projekte „Dalyvaujamasis biudžetas“ tarp vertinamų konkursinių darbų buvo ir labirintas mokyklos kieme.

 Ir kas žino, gal šie mažieji inžinieriai, įkvėpti išvykos įspūdžių, gavę iš mokytojų daug žinių, ateityje įgyvendins praėjusių metų idėją ir sukurs mūsų mokyklos kieme labirintą!

Parengė pradinių klasių mokytojos

 

Skip to content