Bibliotekos naujovės: skaitmeninė knygų skolinimo sistema, interneto svetainės ir erdvių atnaujinimas

Biblioteka pavasarį pasitiko atsinaujinusi – keitėsi erdvės, pradėtos teikti naujos paslaugos, atnaujinta licėjaus interneto svetainės rubrika Biblioteka. Jau kurį laiką iš bibliotekos galima pasiskolinti e. skaitykles, kuriose rasite programinės literatūros kūrinių 5–8 klasėms. Jose taip pat galima skaityti „Vyturio“ bibliotekos ir iBiblioteka.lt elektronines knygas. Nuorodos į šias duomenų bazes paskelbtos interneto svetainės skiltyje Elektroninės knygos. Biblioteka turi 8-ias e. skaitykles: 4-ios yra licėjaus pastate (Antakalnio g. 120) ir 4-ios – Pradinio ugdymo skyriaus bibliotekoje (Nemenčinės pl. 16).

Jei primiršote, kada gimė Vincas Mykolaitis-Putinas, kokius kūrinius parašė vaikų literatūros kūrėjai Martynas Vainilaitis ar Vytautas Tamulaitis, apsilankykite interneto svetainės skiltyje Literatūrinės datos https://www.vgtulicejus.lt/biblioteka-literturinis-kalendorius-datos/. Galerijoje rasite koncentruotą ir vizualią informaciją apie 2023 m. minėtinas literatūrines datas.

Skiltyje Gera knyga be jau anksčiau skelbtų rekomenduojamos literatūros sąrašų pagal amžiaus grupes rasite bibliotekininkių rekomendacijas, ką skaityti. Taip pat norime pakviesti mokytojus ir moksleivius dalintis perskaitytomis knygomis, kurios nustebino savo įžvalgomis, paskatino susimąstyti apie tai, kas vyksta aplinkui, padėjo įveikti sunkumus ar susidoroti su iššūkiu, o gal tiesiog pakėlė ūpą ir sužavėjo savo istorija. Šioje skiltyje rasite anketą „Pasiūlyk knygą“. Ją kviečiame pildyti, kai pasigendate tam tikros literatūros.

Atnaujintos erdvės. Per metus Pradinio ugdymo skyriaus biblioteka tapo malonia ir jaukia laisvalaikio bei mokymosi erdve. Senas lentynas pakeitus naujomis – šviesesnėmis ir mažesnėmis – atsirado daugiau erdvės, knygas rinktis tapo paprasčiau ir lengviau. Vaikai į biblioteką užsuka turėdami skirtingų tikslų. Vieniems svarbu rasti įdomią arba smagią knygą, pavartyti žurnalus, ramiai paskaityti įsitaisius sėdmaišyje ar sūpynėse. Kiti lankosi norėdami lavinti programavimo ir šachmatų įgūdžius, pažaisti stalo žaidimus ar pabendrauti su draugais.

Pavasaris naujų vėjų įnešė ir į licėjaus bibliotekos patalpas. Čia atsirado tylos zona, o joje patogiai įsitaisė sėdmaišiai, garsą izoliuojantis krėslas, darbo vietos mokymuisi, poilsiui ir bendravimui.

Elektroninė išduotis. Biblioteka, siekdama supaprastinti aptarnavimą, diegia skaitmeninę dokumentų išduotį. Ateityje bibliotekos skaitytojai galės matyti, kokias knygas yra pasiskolinę ir kada jų grąžinimo terminas.