Astrida Lindgren – rašytoja, kurią verta prisiminti

Lapkričio 14–20 dienomis vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė, kuri organizuojama kasmet lapkričio mėnesį jau beveik tris dešimtmečius. Lapkritis – vienas niūriausių metų mėnesių, o kas geriau nei šiauriečiai žino, kaip įveikti šį tamsų laikotarpį. Literatūrinė savaitė prasideda garsiniais skaitymais jaukioje žvakių šviesoje.

Nedaugelis Lietuvos ir pasaulio vaikų rašytojų gali pasigirti tokiu populiarumu kaip Astrida Lindgren (g. 1907 11 14), todėl VGTU inžinerijos licėjaus bibliotekoje vyko renginiai šios išskirtinės vaikų knygų autorės 125-ajam gimtadieniui paminėti. Jos knygos išverstos į daugiau nei 100 kalbų, išleistos milijoniniais tiražais. A. Lindgren verta prisiminti ne tik dėl ryškių personažų, bet ir dėl jos asmenybės, kurioje, rodos, užkoduota maištininkės ir kovotojos dvasia. Dar paauglystėje ji trumpai nusikirpo plaukus. Šis poelgis tapo tikra sensacija A. Lindgren gimtajame provincijos miestelyje Neso. Vėliau ji visą gyvenimą kovojo už vaikų teises, ekologiją ir gyvūnų gerovę.

Pradinio ugdymo skyriaus bibliotekos skaitytojai dalyvavo interaktyvioje viktorinoje apie Astridą Lindgren ir jos kūrybą. 5-ios jungtinės 1e ir 3b klasių pepių, emilių, brolių liūtaširdžių, ronjų ir karlsonų komandos stengėsi kuo greičiau atsakyti į klausimus apie A. Lindgren ir jos kūrybą. Sunkiausiai įveikiamas pasirodė kryžiažodis iš rašytojos kurtų personažų vardų. Šios autorės veikėjai labai artimi vaikams, tačiau švediškus vardus įsiminti nėra taip lengva. Nepaisant sudėtingesnių klausimų visiems pavyko įveikti viktoriną, pasitikrinti savo žinias ir sužinoti naujų dalykų.

5e klasės mokiniai dalyvavo jiems surengtose literatūrinėse žaidynėse. Bibliotekoje ir skaitykloje jie aktyviai ieškojo vokelių, kuriuose slėpėsi tangram detalės. Suradę visus vokelius, mokiniai iš detalių surinko dvi dėliones – A. Lindgren knygų personažus: Lotą ir Rasmusą. Smagu buvo ieškoti detalių tarp knygų ir žurnalų, po kėdėmis ir gėlėmis. Nuotaikingose literatūrinėse žaidynėse dalyvavę vaikai jau klausinėja, kada laukti kitų panašių pramogų.

Vienas populiariausių šių dienų vaikų rašytojų Tomas Dirgėla rekomenduoja Astridos Lindgren knygas skaityti ne tik vaikams, bet jų ir tėveliams bei mamytėms, kad jie niekada nepamirštų, kokia svarbi vaikams yra laisvė reikštis ir būti savimi. A. Lindgren knygos – geriausi vaistai nuo liūdesio ir prastos nuotaikos.

Laukiame jūsų bibliotekoje!

Bibliotekininkės Laima Šabūnienė, Rima Kairienė ir Gerda Putnaitė

 

 

 

 

 

 

Skip to content