JUODOSIOS DĖŽĖS IŠŠŪKIS!

1-4 klasių ir 5 klasių mokiniai kviečiami į JUODOSIOS DĖŽĖS iššūkį – išsirinkite sau tinkantį:

Registruotis

 

Aš ir AUGINTINIS

Ar kada mąstei, kad savo kūrybos rezultatu gali nudžiuginti savo ar beglobį gyvūną, o kūrybai panaudoti jau nebereikalingas, antrines žaliavas? Jei tau jau kyla idėjų, „užkabino“ tokia mintis,  kviečiame pasirinkti Aš ir AUGINTINIS juodos dėžės iššūkį!

Plačiau...

Pasirinkusius šį iššūkį kviečiame iš antrinių žaliavų pagaminti pasirinktam gyvūnui (savo augintiniui, ar gyvenančiam prieglaudoje) žaislą.

Rekomenduojamos priemonės:

Pasimetusios poros kojinė, pirštinė, siūlai, kamšalas, galbūt nudėvėti marškinėliai arba kartonas, klijai, virvė ir t.t.

Svarbu, kad tavo sukurtas žaislas būtų saugus gyvūnui, jį gaminant turi naudoti saugias medžiagas (kad gyvūnas žaisdamas neapsinuodytų) ir priemones (kad žaisdamas nesusižeistų, neprarytų). Kurdamas, naudodamas įvairius įrankius, laikykis saugaus darbo taisyklių!

Pristatyti pagaminto žaislo kelias nuotraukas bei aprašą iš ko ir kaip jis pagamintas, kokiam gyvūnui skirtas.

Registruotis

 

 

Aš ir TEATRAS

Tikriausiai žinai, kad žmonės jau nuo seno mėgo fantazuoti, kurti istorijas, pasakas, jas pasakoti bei vaidinti. O ką daryti, jei labai nori visą tai daryti, bet turi scenos baimę? Mes turime sprendimą! Tau įdomu koks jis? Pasirink juodosios dėžė Aš ir TEATRAS iššūkį ir sužinosi!

Plačiau...

Pasirinkusius šį iššūkį kviečiame pagaminti lėlę - marionetę, tavo paties valdomą „aktorių“, kuri bus valdoma bent dviem virvelėm ir vaidinant papasakoti sukurtos lėlės istoriją (pvz. Koks buvo jos didžausias gyvenimo iššūkis, apie ką ji svajoja, kaip ieškojo to, ko nepametė ir t.t.). 

Rekomenduojamos priemonės:

higieninio popieriaus tūtelės, kartonas, spalvotas popierius, virvelės, spalvinimo priemonės, plastikiniai butelių kamšteliai, karoliukai, popieriniai šiaudeliai ir t.t.

Išlaisvink savo kūrybiškumą, sukurk patį įspūdingiausia lėlių teatro veikėją!

Kurdamas, naudodamas įvairius įrankius, laikykis saugaus darbo taisyklių!

Laukiame kelių lėlės - marionetės nuotraukų ir nufilmuotos su ja suvaidintos istorijos.

Registruotis

 

 

Aš ir KINAS

Galbūt tu esi kinomanas, seki visas naujienas kino pasaulyje, skubi įsijungti televizorių ar apsilankyti kino teatre, kai  rodo tau įdomius animacinius filmukus ar filmus? O ar kada susimąstei, nuo ko prasidėjo kino istorija, ką ir kaip žmonės kūrė, kol dar nebuvo kino kamerų? Nežinai? Tau įdomu?! Tuomet  juodosios dėžės Aš ir KINAS iššūkis kaip tik tau!

Plačiau...

Pasirinkusius šį iššūkį kviečiame pasidomėti ir  sukurti optinį prietaisą, kurio dėka galėsime matyti animaciją. Štai kelios užuominos, kas tai galėtų būti: taumatropas, zootropas, fenakistiskopas… (patikėk, tai ne seniausiai išmirusių dinozaurų pavadinimai 🙂 )Galbūt  tu ir savarankiškai atrasi dar kitokių prietaisų ir jų pavadinimų variantų… O mums jau smalsu, ką tau pavyks sukurti, ir kokį judesį išvysime tavo animacijoje! 

Rekomenduojamos priemonės:

Popierius, kartonas, spalvotas popierius, piešimo ir spalvinimo priemonės, iškarpos, lipdukai, virvelė, klijai, lipni juosta ir t.t.

Svarbu - gamindamas optinį prietaisą, į pagalbą pasitelkęs įvairius įrankius, laikykis saugaus darbo taisyklių!

Laukiame filmuotos medžiagos, kurioje pademonstruosi, kaip veikia tavo sukurtas prietaisas bei išvysime tavo sukurtą animaciją.

Registruotis

 

 

Aš ir LAIKAS

Sakoma,kad laiko nesustabdyt, jo nepavyks atsukti atgal ir labai akcentuojama, kad jį reikia praleisti prasmingai… Žmonės jį likę skaičiuoti labai įvairiai: sekundėmis, minutėmis, valandomis kurios virsta dienomis, savaitėmis, mėnesiais, metais… Jei tau patinka prasmingai leisti laiką ir sekti, įsiminti datas, registruokis ir sužinok kokią užduotį paruošėme šioje, Aš ir LAIKAS,  juodojoje dėžėje!

Plačiau...

Pasirinkusius šį iššūkį kviečiame sukurti kalendorių/dėlionę. Gal net pavyks sukurti kalendorių, kuris niekada nesibaigia ir bus tinkamas naudoti ilgus metus? Juk taip metų pabaigoje pavyktų jo naudotojams sumažinti išmetamų šiukšlių ir sutaupyti pinigų.

Rekomenduojamos priemonės:

Popierius, kartonas, fanera, spalvinimo priemonės ir t.t. Labai priklauso nuo kilusios idėjos.

Svarbu - gamindamas kalendorių/dėlionę, į pagalbą pasitelkęs įvairius įrankius, laikykis saugaus darbo taisyklių!

Laukiame kelių tavo sukurto darbo nuotraukų, kurios mums atskleis tavo kalendoriaus/dėlionės idėją, bei atlikto darbo aprašo.

Registruotis

 

 

AŠ ir LINIJOS

Ar žinojai, kad braižyba – tai grafinė kalba, kuri lygiaverčiai egzistuoja šalia žodinės, muzikinės, meninės kalbos ir kitų išraiškos formų. Juk istorija byloja, kad jau pirmykščiai žmonės informaciją perduodavo grafiniais atvaizdais, ženklais, kurie randami išraižyti urvuose ant sienų ar lubų. Ar kada susimąstei kokia tų linijų paskirtis ar reikšmė, kaip ją teisingai nubrėžti? Juk grafinėje kalboje linijos turi reikšmę, kaip ir raidės rašytinėje kalboje. Ir svarbu jas teisingai braižyti.

Plačiau...

Pasirinkus šį iššūkį, kviečiame pasidomėti braižybos dalyku, kokio tipo linijos yra naudojamos brėžiniuose, kokia jų paskirtis ir kaip jas teisingai nubrėžti. O tada, išlaisvink kūrybiškumą ir sukurk robotuką iš braižyboje naudojamų linijų tipų.

Rekomenduojamos priemonės: popierius A4 formato, liniuotė, pieštukas, trintukas, skriestuvas

Svarbu – kurdamas robotuką naudok tik braižyboje naudojamus linijų tipus ir laikykis visų reikalavimų jas braižant!

 Laukiame tavo sukurto robotuko brėžinio. Nepamiršk duoti ir vardo robotukui!

Registruotis

 

 

S Ė K M Ė S !

Skip to content