Ketvirtokai lankėsi Molėtų observatorijoje

Spalio 7 dieną VGTU inžinerijos licėjaus 4 a klasės mokiniai kartu su savo tėveliais ir mokytoja lankėsi Molėtų Etnokosmologijos muziejuje. Darganotas rudeniškas oras ir nesiliaujantis lietus visai nesugadino nuotaikos ir keliautojai, sėkmingai pasiekę muziejų, pradėjo visatos pažinimo kelionę.
Pačioje pradžioje gidas papasakojo, kad pats muziejus projektuotas ir statytas pagal Pasaulio medžio mitologinį įvaizdį, apimant šaknis (ekspozicinės salės), kamieną (pakilimas) ir dangų siekiančią viršūnę (apžvalgos aikštelė ir teleskopas), kurios aukštis – daugiau nei 30 metrų. Aplankę 5 muziejaus sales vaikai pamatė, kaip skirtingomis epochomis žmonės pažino kosminį pasaulį – pradedant etnine lietuvių tautos kosmologine simbolika, dangaus kūnais, protėvių sudarytais ir vis dar naudojamais įvairiais kalendoriais, baigiant naujausiais pasaulio matavimo įrenginiais, astronomija, kosmonautika ir, žinoma, nežemiškos gyvybės paieška mūsų visatoje.
Ekskursijos metu kiekvienas galėjo rankose palaikyti „ateivį“ – meteoritą, sudarytą iš 98 % geležies, o kino salėje išvydo filmą apie tolimas galaktikas. Vaikai bandė suvokti tarpplanetinius atstumus, matuojamus šviesmečiais, ir suprato, kad Žemė iš tiesų unikali planeta, kuria turime rūpintis ir saugoti. Vėliau visi draugiškai kilo į 32 metrų aukštyje esančią stiklinę apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabi Labanoro girios panorama ir 8 ežerai. Po ekskursijos lankytojai  pasivaikščiojo po muziejaus lauko ekspoziciją, pamatė saulės laikrodžius, mitologinius simbolius, skulptūras.
Nuvargę, bet laimingi, visi grįžo namo ir dar ilgai dalinosi su namiškiais ekskursijos įspūdžiais.

Kasparo mama Audra Paužienė