Karjeros savaitės renginiai licėjuje (2015 m. lapkričio 23–27 d.)

Kaip ir kiekvienais metais, šiemet licėjuje vyko karjeros savaitė, kurios metu įvairių klasių moksleiviai galėjo geriau susipažinti su skirtingomis profesijoms.

Onkologo radioterapeuto profesija

II ir III gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje, kurią vedė mūsų licėjaus mokinio mama Violeta Nevulis-Obuchovska, dirbanti Nacionaliniame vėžio institute. Mokiniai turėjo progą daugiau sužinoti apie onkologo radioterapeuto specialybę, darbo specifiką, padiskutuoti ir gauti naudingos informacijos apie medicinos studijas Lietuvoje ir užsienyje. Gimnazistams, ketinantiems rinktis medicinos studijas, tai buvo išties naudinga paskaita, o kiti, neplanuojantys sieti savo gyvenimo su medicina, praplėtė savo akiratį ir sužinojo daug įdomių dalykų.

Ieva Želvytė, IIIb

IT konsultanto profesija

Vilma Mačiūnaitė-Uckevičienė iš kompanijos IBM LT 8b klasei pristatė IT konsultanto profesiją. Ši IT kompanija, pranešėjos žodžiais, pagal dydį pasaulyje penkta. Vilma, turinti daug patirties IT  konsultavimo srityje, labai sklandžiai ir kūrybingai pristatė mokiniams darbo pobūdį, rinkos tyrimus, privalumus, kodėl verta rinktis šią profesiją. Pasakojo, kaip įdomu kurti programas, rengti pristatymus, siūlyti programas įsigyti įmonėms ir mokyti jomis naudotis darbuotojus. Tiesa, tai galima daryti ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Mokiniai liko patenkinti, uždavė daug klausimų, įsitraukė į diskusiją su pranešėja.

Inžinerijos mokytojas Romualdas Kličius

Mokslas – privilegija ar galvos skausmas?

Lapkričio 23 d. apie savo profesiją III klasės gimnazistams pasakojo dr. Vita Pašukonienė, Nacionalinio vėžio instituto Imunologijos laboratorijos vedėja, vyresnioji mokslo darbuotoja ir mūsų licėjaus mokinių mama. Lektorė paskaitą pradėjo diskusija „Mokslininkas – privilegija ar galvos skausmas?“. Taip pat mokinius supažindino su populiariomis biologijos mokslo sritimis: molekuline biologija, ląstelių technologijomis, biotechnologijomis ir kitomis taikomojo mokslo sritimis. Mokiniai susidomėję klausinėjo apie Nacionalinio vėžio instituto Imunologijos laboratorijoje atliekamus kamieninių, vėžinių, imuninių, dendritinių ląstelių tyrimus, tyrimų objektus ir kaip mokslininkų tyrimų rezultatai taikomi klinikoje. Dr. Vita Pašukonienė paskatino mokinius domėtis pažangiomis šiuolaikinėmis technologijomis ir priminė, kad biologija yra ateities mokslas: juk šiandien Lietuvai ir pasauliui labiausiai reikia inovatyvių gamtos mokslo sričių specialistų.

Edita Lukšaitė, biologijos mokytoja

Mickūnų užkardos kinologijos centre mokiniai susipažino su pasieniečių ir kinologų profesijomis

Lapkričio 25 d. 7e klasės mokiniai kartu su klasės vadove vyko į Mickūnų užkardos kinologijos centrą. Tai buvo ne tik puiki galimybė praleisti popietę su klasės draugais: moksleiviai susipažino su pasieniečių bei kinologų profesijomis, kinologijos centro istorija ir veikla, pamatė tarnybinių šunų pasirodymus, kurių metu keturkojai pademonstravo specialius gebėjimus. Kinologai pasakojo, kad šunys padeda atlikti sienos apsaugos, sekimo ir kitas funkcijas. Dresuojami šunys išmokomi ieškoti dingusių žmonių, narkotikų, sprogmenų. Jų pagalba akivaizdi, nes pasieniečiams žymiai lengviau ir paprasčiau atlikti savo pareigas su draugu keturkoju. Labiausiai mokiniams patiko draugiškas vokiečių aviganis, kuris pasirodymo metu pademonstravo, ko yra išmokęs per dvejus metus kinologų mokykloje.

Edita Lukšaitė, 7e klasės vadovė

Susitikimas su laisvai samdomu profesionalu Petru Skukausku

Karjeros savaitės metu licėjuje apsilankė laisvai samdomas profesionalas Petras Skukauskas iš projekto ,,Kam to reikia?“. Šio jauno vyro darbas – kurti reklamas, jis III gimnazijos klasės mokiniams pasakojo apie savo karjerą, jos pradžią, su kokiais sunkumais ir iššūkiais teko susidurti, ko pasiekė. Petras teigė, jog sėkmė jį aplankė todėl, kad yra užsidegęs kurti ir dirbti patinkantį darbą. Paskaitos metu vyras rodė savo kurtas reklamas, kurios pritraukė auditorijos dėmesį. Vėliau Petras nuoširdžiai atsakinėjo į klausimus ir dalijosi patarimais, kaip pasirinkti sėkmingos karjeros kelią. Susitikimas su profesijos atstovu mokiniams paliko didelį įspūdį.

Socialinės pedagogikos praktikantė Dovilė Švedaitė.

Susitikimas su knygų leidėja

Vilniaus inžinerijos licėjuje kartu su iliustratore Birute Zokaityte svečiavosi knygų leidėja Sigita Pūkienė, mokinių mama. Ji 7b klasės moksleiviams papasakojo apie savo įkurtą istorinių knygų leidyklą „Aukso žuvys“, įmonės atsiradimo istoriją. Taip pat specialistė vaizdžiai pasakojo apie knygų atsiradimą, leidyklos veiklą ir leidėjo darbo specifiką. Kol Sigita kalbėjo, iliustratorė Birutė pasakojimą perteikė piešiniais klasės lentoje. Leidėja mokiniams nurodė keletą argumentų, kodėl pasirinko šią profesiją. Ji teigė, kad visų pirma tai yra hobis, tada kūrybinis verslas ir galiausiai didelis pažinčių ratas, plečiantis akiratį. Specialistė nuoširdžiai dalijosi savo patirtimi ir pamokos pabaigoje įteikė mokiniams dovanų.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

Susitikimas su konferencijų vertėja

Lapkričio 30 d. IIu1 klasės gimnazistai susitiko su akredituota ES institucijų ir konferencijų vertėja, Lietuvos konferencijų vertėjų asociacijos steigėja ir Tarptautinės konferencijų vertėjų asociacijos nare Monika Matulevičiūte, mūsų licėjaus mokinės mama. Viešnia supažindino su sinchroninio vertimo istorija, papasakojo apie savo darbo subtilybes, parodė filmuotos medžiagos apie šią nelengvą, bet įdomią profesiją. Pasirodo, sinchroninis vertimas atsirado 1945 m. Vokietijoje, Niurnbergo proceso metu, o Lietuvoje taikomas nuo 1989 m.

Daug kam atrodo, kad jei moki kalbą, gali būti vertėju. Deja, kalbos mokėjimo užtenka tik mėgėjiškam vertėjavimui, o norint būti profesionaliu vertėju reikia baigti specialias studijas ir visą gyvenimą tobulintis. Svarbiausios konferencijų vertėjo savybės – meilė kalboms, domėjimasis įvykiais, bendravimo ir diplomatiniai įgūdžiai, analitiniai gebėjimai, išlavinta atmintis, etiketo išmanymas, nuolatinis mokymasis, empatija, disciplina. Vertėjui taip pat reikia likti nematomam ir nejuntamam, sugebėti suvaldyti stresą, jaudulį, emocijas.

Anglų kalbos mokytoja Asta Degutienė

Susitikimas su rinkodaros specialiste

Lapkričio 26 d. pas 8 klasės mokinius atvyko rinkodaros specialistė Rytė Medonė, mokinių mama, kuri pasakojo apie radijo reklamą. Pamokos pradžioje viešnia trumpai pristatė radijo istoriją, o vėliau papasakojo apie patį radijo reklamos specialisto darbą: kuo jis įdomus, kokių reikia kompetencijų, gebėjimų norint užsiimti šia veikla. Apie savo patirtį specialistė kalbėjo pateikdama įvairių pavyzdžių, aptarė įdomias situacijas. Pamokos pabaigoje profesijos atstovė dar papasakojo apie radijo laidų vedėjo darbą ir paskatino mokinius jau dabar domėtis įvairiomis specialybėmis, sužinoti kuo daugiau naudingos informacijos.

Socialinės pedagogikos praktikantė Dovilė Švedaitė

Susitikimas su inžinieriumi iš „Omnitel“

Licėjuje lankėsi įmonės „Omnitel“ inžinierius Marius Kasperavičius iš projekto ,,Kam to reikia?“. Marius 7c klasės mokiniams vedė netradicinę pamoką „Atrask išradėją savyje“. Inžinierius pateikė keletą idėjų, kaip galima tapti išradėju ir kūrybiškai pačiam pasigaminti įdomių daiktų, kurie praverčia kasdieniame gyvenime. Svečias akcentavo mokiniams, jog norint kažką pasigaminti reikia turėti bendrų žinių. Pavyzdžiui, mokė mokinius, kaip patiems pasigaminti jogurto, kaip į obuolių sultis įlašinus indų ploviklio sugaudyti vaisines museles ir pan. Vėliau, pamokos pabaigoje, buvo pristatytas 6 kepurių metodas, kuris parodo, kaip reikia kartu dirbti komandoje.

Socialinės pedagogikos praktikantė Dovilė Švedaitė

Darbas reklamos srityje

Licėjuje lankėsi reklamos specialistas Mindaugas Lataitis iš projekto ,,Kam to reikia?“. IIu2 klasės mokiniai klausėsi paskaitos apie reklamą. Iš pradžių lektorius prisistatė, papasakojo apie savo karjeros kelią, darbo reklamos srityje specifiką, o paskui supažindino su reklamos tikslais, priežastimis, kodėl įmonės renkasi tam tikrus prekės ženklus, į ką labiau kreipia dėmesį. Taip pat Mindaugas pažymėjo, kokia svarbi prekės išvaizda, kuri turi būti informatyvi bei patraukianti akį. Ši paskaita buvo tikrai įdomi ir naudinga.

IIu2 klasės mokinė Akvilė Bredelytė

Jaunieji inžinieriai

Jaunieji inžinieriai – mažieji licėjaus pirmokai – ne tik be galo laukia inžinerijos pamokų, bet ir domisi robotika. Gruodžio 3 d. į mokyklą atvyko Guodos Pranskūnaitės tėvelis Vaclovas Pranskūnas. Vyras demonstravo LEGO WeDo priemones, mokė vaikus, kaip sukonstravus bet kokį žaisliuką priversti jį ne tik judėti, bet ir atlikti įvairias užduotis. Labai gaila, kad pamoka greitai prabėgo. Guodos tėtis pažadėjo dar kartą atvykti į mokyklą ir atsivežti LEGO WeDo rinkinių. Vaikai labai lauks…

1d klasės mokytoja Rūta Filončikienė

Lazeriai mūsų gyvenime

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto docentas ir UAB „Šviesos konversija“ inžinierius konstruktorius Mikas Vengris su vaikais kalbėjosi apie tai, kas yra šviesa, kuo ypatinga lazerių skleidžiami spinduliai ir kuriose srityse apskritai naudojami lazeriai. Pasirodo, lazeriniais prietaisais ne tik matuojamas greitis ir parduotuvėse nuskaitomi brūkšniniai prekių kodai, bet galima ir itin tiksliai gaminti automobilių ar kitų įrenginių detales, žiūrėti į mikroskopinius gyvų organizmų darinius, gydyti akis ir t. t. Be to, net „Žvaigždžių karuose“ kosminiai laivai vieni į kitus šaudo lazerių spinduliais! Įdomiausia tai, jog nemažai pažangiausių pasaulio lazerių ir lazerinių prietaisų gaminama būtent Lietuvoje.

1b klasės mokytoja Vanda Kiguolienė

Antrokams – kineziterapijos pamoka

2c klasės mokinės Kotrynos mama Teresė Kerulienė licėjuje vedė kineziterapijos pamoką. Pamokos tema – korekciniai pratimai. Apšilimo metu mokiniai atliko jogos pratimus poromis, o paskui – pratimus su lazdelėmis. Buvo mankštinama nugara ir stiprinami kiti taisyklingą laikyseną koreguojantys raumenys. Pamokos pabaigoje vaikai, prisimindami pratimus, imitavo įvairius gyvūnus.

Pamokoje vyravo džiugi nuotaika, mokiniai su dideliu noru atliko pratimus. Po pamokos į klasę grįžo kupini gerų emocijų.

2c klasės mokytoja Vitalija Kikutienė

Kuriame knygą

2c klasės mokinio Nojaus Dainio mama Laura Dainienė vedė dizaino pamokėlę, kurios metu antrokai mokėsi pasigaminti knygelę. Nors mokinukai labai uoliai dirbo mažais piršteliais, tačiau knygelei pagaminti nepakako vienos pamokos. Kad darbas būtų baigtas, mokiniams ir dizainerei prireikė net 6 pamokėlių. Pirmoji vaiko rankomis pagaminta knygelė – tai pirmas svarus žingsnelis į kūrybiškumą, saviraišką, individualumą. Tai nepakartojamas darbelis, kurį mokiniai nutarė ne tik parodyti artimiesiems, bet ir išsaugoti ateityje savo vaikučiams.

2c klasės mokytoja Vitalija Kikutienė

Pažvelkime į gydytojų darbą iš arti

Lapkričio 26 d. gydytoja psichiatrė Violeta Meiner ir odontologas Edmundas Meineris vedė pamoką 4b klasei. Violeta papasakojo apie gydytojo darbą, paaiškino vaikams, kaip reikia elgtis gripo metu, kada ir kaip plauti rankas, vėdinti patalpas. Edmundas priminė, kam reikalingi dantys, kas sukelia dantų ligas, ką reikia daryti, kad dantys būtų sveiki.

Vaikai ne tik apžiūrėjo dantų gręžimo mašiną, dirbtinius dantis, gydytojo naudojamus įrankius, bet ir patys ,,padirbėjo“ odontologais: gręžė, veidrodėliais apžiūrėjo draugų dantis. Nors tai ne pirmas susitikimas su gydytojais, vaikai nekantriai laukia kitų kartų.

4b klasės mokytoja Renata Biveinienė

Mokiniai susipažino su diplomato darbu

Koks yra diplomato darbas, kuo svarbus ir įpareigojantis, su kokiais iššūkiais susiduriama – apie visa tai 7d klasės mokiniai sužinojo karjeros savaitės renginyje, kurio viešnia buvo Lietuvos URM Vystomojo bendradarbiavimo departamento Daugiašalio bendradarbiavimo skyriaus pirmoji sekretorė Aistė Bertulytė-Žikevičienė, mūsų klasės mokinės mama. Renginio metu mokiniai ne tik susipažino su diplomatinio darbo specifika, Lietuvos diplomatijos istorijos raida, bet ir atliko įvairias užduotis. Teisingai užduotis išsprendę moksleiviai buvo apdovanoti gardumynais. Mokinių susidomėjimą rodė ir daugybė klausimų, į kuriuos buvo išsamiai atsakyta. Kadangi susitikimas vyko po pamokų, nuotaiką kėlė ir tai, kad visi buvo pavaišinti šakočiu. Renginys pavyko puikiai – mokiniai daug sužinojo apie diplomato profesiją, gavo profesionalių atsakymų į rūpėjusius klausimus, pasivaišino skanėstais.

7d klasės vadovė Jolanta Juozapaitienė

Kaip pasirinkti profesiją, arba likimo pokštai

Lapkričio 25 d. Ia klasės mokiniai dalyvavo pamokoje „Kaip pasirinkti profesiją, arba likimo pokštai“, kurią vedė Headex Group projektų vadovas Kęstutis Jasiulevičius iš projekto ,,Kam to reikia?“. Pranešėjas įtaigiai pasakojo devintokams apie savo karjeros kelią – nuo svajonių iki dabartinio vadovo darbo. Mokiniai susidomėję klausėsi Kęstučio pasakojimo, kaip kito jo profesiniai sprendimai. Viena nesėkmė keitė kitą, tačiau atsivėrusios naujos galimybės visada buvo puikiai išnaudotos. Siekis surasti savąjį kelią skatino vyrą išbandyti save įvairiose srityse – nuo eilinio darbuotojo iki darbų koordinatoriaus, nuo universiteto dėstytojo iki įmonės vadovo.

Devintokai aktyviai dalyvavo pokalbyje. Į klausimą „Kuo ši pamoka jums buvo naudinga?“ mokiniai patys pateikė atsakymų:

Mokytis niekada nėra vėlu. Svarbu surasti savo sritį.

Nebijoti nesėkmių, išnaudoti visas gyvenimo suteiktas galimybes.

Susikurti karjeros veiksmų planą – mažais žingsneliais eiti savo tikslo link.

Kryptingas ėjimas į tikslą (net jei jis atrodo utopiškai) gali padėti pasiekti norimą tikslą. Ši paskaita mokiniams suteikė daugiau žinių apie karjeros planavimą, padėjo ugdyti psichologinį atsparumą nesėkmėms, pasitikėjimą savo jėgomis.

Mokytoja Jolita Bitinienė

Susipažinkime su bankininko profesija

Licėjuje karjeros savaitės pamoką 6b klasei vedė bankininkas Saulius Mickus, Simono tėtis. Bankininko profesiją lektorius pristatė pateikęs vaidinės medžiagos, taip pat aktyviai diskutavo su mokiniais. Pamokos turinys buvo įdomus, suprantamas šeštokams, pateikiamas įvairiomis formomis.

Saulius Mickus klausė, ką vaikai žino apie bankus, kokie žmonės ten dirba ir ką daro, rodė filmo ,,Rytojus atėjo vakar“ ištraukas, vedė diskusiją. Vaikai sužinojo naujų terminų: pajamos, išlaidos, finansinis saugumas, santaupos. Bankininkas mokė vaikus, kaip reikia tinkamai elgtis su pinigais, ką reiškia taupyti, o ką – investuoti.

Pamoka vyko gyvai, buvo informatyvi, įdomi ir linksma. Džiugu, kad pakalbintas lektorius sutiko kitąmet vesti karjeros savaitės pamoką ir kitos klasės mokiniams.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

Nuo padavėjo iki rinkodaros specialisto ir televizijos veido

Paskaitą vienuoliktų klasių gimnazistams vedė rinkodaros specialistas Liutauras Galinis, buvęs mūsų mokyklos mokinys. Liutauras pasakojo savo sėkmės istoriją. Baigęs mokyklą, jis pradėjo nuo padavėjo darbo. Tik tada, kai atsibodo kitus aptarnauti, pradėjo ieškoti savęs. Ėmė mokytis sociologijos Vilniaus universitete, susirado darbą reklamos įmonėje, kurios veiklos sritis – dovanų kūrimas. Po pusantrų metų nusprendė įkurti savo įmonę, pradėjo dirbti VGTU rinkodaros srityje, šiuo metu pradeda karjerą televizijoje.

Mokiniai klausinėjo apie Liutauro kelius ir klystkelius, uždavė klausimų ir, tikėtina, suprato, kad pirmiausia reikia stengtis kažką daryti, tada bus ir rezultatas.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

Elektronikos inžinieriaus pamoka

Mindaugas Žarumskis, Justo tėtis, 6d klasės mokiniams vedė pamoką apie elektronikos inžinieriaus darbą. Lektorius ne tik pats atvyko pasidalyti savo darbo ypatumais su mokiniais, bet ir atsivežė įvairiausių įrankių, prietaisų. Mokinius įtraukė į diskusiją, visi kartu darė bandymus. Pavyzdžiui, buvo atliekami bandymai su durų kontaktų davikliu, mokiniai supažindinti su judesio, smūgio davikliais.

Mindaugas Žarumskis neatsisakė ir kitais metais vesti fizikos pamokų vyresnių klasių mokiniams, kad vaikai galėtų artimiau susipažinti su konkrečiais elektronikos inžinieriaus įrankiais ir darbo specifika.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

Šiuolaikinis projektuotojas

Įmonės CSC inžinierius Tomas Strazdauskas su IV klasės gimnazistais dalijosi savo sėkmės istorija, supažindino su inžinieriaus projektuotojo profesija. Lektorius ne tik pasakojo apie savo darbą, kuris jam be galo patinka, bet ir atsivežęs rodė mokiniams įvairius brėžinius, kartu juos analizavo.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

Ką reikia daryti, kad taptum mokslininku?

Suintrigavusi tokiu pavadinimu, savo sėkmės istorija su III klasių gimnazistais dalijosi Ramunė Albrektienė – mokslininkė, chemikė, žinanti visas geriamojo vandens paslaptis. Lektorė be galo šiltai, atvirai ir nuoširdžiai dalijosi savo karjeros kelio džiaugsmais ir skausmais, skatino mokinius visada siekti savo tikslo, net jei aplinkiniams jis atrodo absurdiškas. Ramunė ragino klausyti savo širdies ir siekti karjeros toje srityje, kuri tikrai domina.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

Vadovavimas IT sektoriui

Jau antrus metus iš eilės karjeros pamokas mūsų licėjuje veda mokinės tėtis Andrius Byčkovas. Andrius – buvęs mūsų mokyklos mokinys, šiuo metu vadovauja bendrovės „Omnitel“ IT skyriui. Su I klasės gimnazistais jis dalijosi savo sėkmės istorija, pasakojo, kokių savybių ir žinių reikia norint sėkmingai vadovauti dideliam kolektyvui, kaip tas savybes išsiugdyti, kaip rasti kontaktą su kiekvienu žmogumi. Lektorius prisiminė laikus, kai mokėsi mūsų mokykloje, pasakojo, kaip lengvai jam sekėsi spręsti matematikos uždavinius ir kaip sunkiai – rašyti rašinius. Mokiniai įdėmiai klausėsi, uždavė klausimų.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

Pokalbio dėl darbo simuliacija

ISM studentė Ieva Bernotaitė vedė dvi pamokas (III ir IV gimnazinių klasių mokiniams), kurių metu pasakojo, kaip tinkamai rašyti savo CV (gyvenimo aprašymą). Ieva dalijosi savo patirtimi atrenkant darbuotojus į atitinkamas pareigas, fiksavo, kokias klaidas daro jauni žmonės pirmą kartą kalbėdami su darbdaviu, rodė ir analizavo vaizdinę medžiagą.

Buvo tiesiog žavu stebėti, kaip toks jaunas žmogus sugeba sudominti ir valdyti auditoriją, pateikti medžiagą. Dėkojame Ievai ir lauksime jos kitąmet!

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

Ką veikia kredito analitikas?

6a klasės mokiniams netradicinę pamoką vedė kredito analitikė Aušra Stankevičienė, Mildos mama. Mokiniai turėjo puikią galimybę sužinoti apie karjerą finansų ir bankų sektoriuje. Lektorė įdomiai, pasitelkdama vaizdinę medžiagą, vaikams suprantama kalba pasakojo apie kredito analitiko darbą, uždavė mokiniams įvairių klausimų, skatinančių mąstyti. Mokiniai sprendė kredito analitikės paruoštus uždavinius ir taip mokėsi analizuoti situacijas, o vėliau – priimti atitinkamus sprendimus. Pamoka pavyko puikiai!

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

Išvyka į įmonę ,,CSC Baltic“

III ir IV gimnazinių klasių mokiniai, pasirinkę išplėstinį IT pamokų kursą, lapkričio 26 d. vyko į įmonę ,,CSC Baltic“ (projektas ,,Kam to reikia?“). Šis CSC padalinys Lietuvoje veikia nuo 2008 metų ir teikia paslaugas klientams Skandinavijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Liuksemburge, Austrijoje, JAV ir Azijos šalyse. „CSC Baltic“ klientams teikia pirminę pagalbą IT klausimais, prižiūri įvairias verslo valdymo, saugumo ir kitas kompiuterines sistemas.

Įmonėje su mokiniais bendravo ,,CSC Baltic“ darbuotojai, kurie pasakojo apie savo darbo specifiką, vedė į skyrius ir net leido mokiniams dalyvauti tiesioginiame darbe. Mokiniams buvo įdomu patirti, kaip dirba konsultavimo skyrius, kurio klientai gyvena Amerikoje ir Indijoje. Didžioji dalis šio skyriaus darbuotojų į darbą renkasi 15 val., nes klientų šalyse tada aušta rytas. Darbuotojai telefonu sprendžia klientams kylančias problemas, todėl bendravimas vyksta ne lietuvių kalba. Pagrindinė šnekamoji kalba – anglų. Mokiniai turėjo galimybę per ausines klausytis, kaip sprendžiamos problemos nuotoliniu būdu.

Gimnazistai pamatė, kaip dirba inžinierių projektuotojų skyrius, sužinojo apie vadinamųjų White hakerʼių darbo specifiką. Licėjaus mokiniams buvo suorganizuoti praktiniai seminarai, komandos formavimo žaidimai, o pasibaigus atradimų kupinai dienai laukė vaišės.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

Ekskursija į Geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklą

Lapkričio 23 d. IIa gimnazijos klasės mokiniai su auklėtoja Erika Kudriavceva apsilankė seniausioje Vilniaus profesinėje mokykloje, kurioje mokosi daugiau nei 500 jaunuolių. Ekskursija paliko gerą įspūdį – šiuolaikiškai įrengti, modernūs kabinetai ir dirbtuvės, suteikiama galimybė mokytis ir tobulėti pagal paklausias specialybes. Gimnazistai klausėsi įdomių dėstytojų pasakojimų, o pabaigoje žiūrėjo filmuką 3D formatu.

IIa klasės mokinė Giedrė Butkevičiūtė

Skip to content