Karjeros savaitės renginiai (2016 m. lapkričio 21–25 d.)

Karjeros savaitės ,,Profesijų labirintais savo svajonės link“ (2016 m. lapkričio 21–25 d.) programa, renginiai.

Konferencija ,,Jokių ribų troškimams“

Lapkričio 23 dieną tarptautinės jaunimo organizacijos ,,Išdrįsk“ vadovė, projekto ,,Karjeros klubas“ koordinatorė Gintarė Joteikaitė licėjuje organizavo dviejų pamokų trukmės konferenciją ,,Jokių ribų troškimams“, kurioje dalyvavo daugiau nei šimtas 8–12 klasių mokinių.

Tiek Gintarės sukurta aplinka, tiek pakviestų svečių pranešimai pranoko mūsų lūkesčius, todėl labai norėtume ir ateityje bendradarbiauti.

(Plačiau apie pranešėjus: http://www.karjerosklubas.lt/2016/11/konferencija-jokiu-ribu-troskimams.html).

Visą savaitę Gintarė Joteikaitė vedė karjeros pamokas ,,Pirmas žingsnis tavo svajonės link“.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

 Vokiečių kalba ir karjeros galimybės

2016 m. lapkričio 22 dienos popietė VGTU inžinerijos licėjaus vyresnių klasių mokiniams, besimokantiems vokiečių kalbos, neprailgo. Mokiniai dalyvavo susitikime su įvairių profesijų atstovais, kurie kasdien vartoja vokiečių kalbą. Moksleiviai įsitikino, kad specialistų, kalbančių vokiečių kalba, poreikis tiek Lietuvoje, tiek užsienyje yra didelis. Vieno iš svečių pasakyta frazė „Englisch ist ein Muss. Deutsch ist ein Plus“ (liet. anglų kalba – privaloma, vokiečių kalba – pliusas, privalumas) leido suprasti, kad šiandieninėje konkurencingoje darbo rinkoje laimi tie, kurie moka daugiau užsienio kalbų.

Susitikime svečiavosi Daina Balčiūnienė (UAB „Lidl Lietuva“), pristačiusi dualines studijas su „Lidl“ stipendija Vokietijoje, Audronė Gurinskienė (Deutsch-Baltische Handelskammer (AHK) – Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai), pristačiusi Vokietijos ir Lietuvos verslo santykius, vokiečių kalbos svarbą ir poreikį, Simona Mauliūtė (UAB „Vinted“), atskleidusi, jog komunikacijos visuomenėje kartais tereikia mokėti užsienio kalbą (tokią, kurią mokėtų ne visi), būti geru žmogumi, pasirengusiu tobulėti. Tada visi keliai bus atviri!

Vokiečių kalbos mokytoja Kristina Sagaidak

 

Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dizaino specialybių pristatymas

 Lapkričio 23 dieną Ib ir III klasių mokinėms technologijų pamoką vedė Vilniaus kolegijos docentė, dizainerė, dailininkė Loreta Gerulaitienė. Pamokos metu pristatytos dvi studijų programos – „Aprangos dizainas“ ir „Aprangos technologijos ir verslas“. Lektorė pasakojo, kokių dalykų mokomasi studijuojant, supažindino su stojimo tvarka. Dėstytoja dalijosi patirtimi, džiaugėsi studentų pasiekimais, laimėjimais Lietuvos ir tarptautiniuose mados konkursuose.

Per pamoką merginos kūrė kostiumų eskizus, kuriuos dizainerė pakomentavo, profesionaliai įvertino. Įdomu tai, kad iš nupiešto eskizo galima įvertinti ne tik stiliaus pojūtį, bet ir apibūdinti charakterį, būdo bruožus, pomėgius.

Mokinės džiaugėsi profesionalės įvertinimais ir patarimais, gauta informacija labai naudinga svajojančioms ateitį sieti su dizaino specialybėmis.

Socialinė pedagogė Vitalija Kruglaja

Bankininko Sauliaus Mickaus karjeros pamokos septintokams

 Jau ne pirmus metus į licėjų per Karjeros savaitę atvyksta mokinio tėtis – bankininkas Saulius Mickus. Svečias veda mokiniams karjeros pamokas.

Lapkričio 21 dieną Saulius Mickus pamoką 7c klasės mokiniams pradėjo tokiu šūkiu: ,,Rytojus atėjo vakar!“ Jeigu norime „turėti“ rytojų, nieko neturime atidėlioti, visi mūsų vakar daryti ir šiandien daromi darbai turi prasmę, todėl galime sakyti, kad rytojus atėjo vakar.

Saulius Mickus taip pat lankėsi ir 7b klasėje, papasakojo mokiniams apie savo karjeros kelią, kaip tapo bankininku, diskutavo su mokiniais, ką reikia daryti, kad sektųsi. Lektorius pristatė septintokams, kaip veikia bankas, kokių profesijų atstovai ten dirba.

Svečias organizavo mokiniams įdomų žaidimą – testą, kuo konkrečiai kuris mokinys galėtų dirbti patekęs į banką. Pamokos pabaigoje parodė mokiniams įdomų filmuką, kas būna, kai pats nevaldai savo finansų, o už tave kiti priima sprendimus.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė, 7b klasės vadovė Augustė Matvijenkaitė

7d klasės mokiniai susipažino su kredito analitiko profesija

 Licėjaus karjeros savaitės renginiuose jau ne pirmą kartą sutiko dalyvauti mokinio mama – kredito analitikė Aušra Stankevičienė. 7d klasės mokiniams ji pristatė savo profesiją, papasakojo apie savo karjeros kelią. Aušra studijavo ekonomiką, bankininkystę, šiuo metu dirba banke.

Mokiniai įdėmiai klausėsi, kaip banke funkcionuoja pinigai, kas yra paskolos, palūkanos, rizika, balansas. Bandydami vertinti riziką, kaip daro banko darbuotojai, sprendė finansinius uždavinius.

Lektorė pamokos pabaigoje parodė filmuką ,,Zefyrų testas“ (https://www.youtube.com/watch?v=BD1TLkcX1LY), kuriame atliekamas bandymas su mažamečiais vaikais, tikrinant jų kantrybę, mokėjimą išlaukti. Tikimės, kad mokiniai suprato, kad ir gyvenime reikia mokėti laukti, taupyti, neprisiimti nepamatuotų paskolų. Dėkojame lektorei už įdomią ir naudingą pamoką.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

8c klasės mokinių susitikimas su inžinerinės informatikos specialiste

Lapkričio 22 dieną per antrą pamoką licėjuje apsilankė inžinerinės informatikos specialistė Lina Strelkauskienė. Viešnia pasakojo apie tris pagrindines išgyvenimo taisykles: pažinti, pasiruošti ir niekada nestovėti vietoje. Inžinerinės informatikos specialistė teigė, kad pasaulis po 30 metų bus visiškai kitoks. Lektorė papasakojo nuotaikingų mitų apie IT specialistus. Daugelis mano, kad IT specialistai yra barzdoti vyrai, dirbantys rūsiuose, bet šioje srityje sėkmingai darbuojasi ir moterys, o biurai – erdvūs ir dideli. L. Strelkauskienė išvardijo pačias svarbiausias priežastis, kodėl verta rinktis informacines technologijas ir taip pakeisti pasaulį. Dėkojame L. Strelkauskienei už įdomią ir turiningą pamoką.

8c klasės mokinė Goda Ponomariovaitė

8b klasės mokinių susitikimas su pasieniečiu

 Lapkričio 21 dieną 8b klasės moksleiviams apie savo karjeros pradžią ir darbo ypatumus pasakojo mokinės Sonatos tėvelis – pasienietis Audrius Pauliukevičius. Per pamoką svečias pristatė Valstybinės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) darbą ir funkcijas, nurodė, kokie reikalavimai keliami būsimiems pasieniečiams. Taip pat specialistas papasakojo apie karjeros perspektyvas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, didelę pasienio pareigūnų reikšmę mūsų valstybei ir paties darbo privalumus. Aštuntokai susidomėję klausėsi, uždavė klausimų. Pabaigoje svečiui buvo įteikta padėka, o mokiniai savo ruožtu taip pat gavo atminimo dovanėlę – informacinių leidinių ir knygų apie VSAT tiems, kurie rimtai galvoja ateityje tapti pasienio pareigūnais.

8b klasės vadovė Alesia Paškevičienė

Seminaras ,,Karjeros planavimas“

 Lapkričio 22 dieną 8b klasės mokiniams vyko seminaras ,,Karjeros planavimas“, kurį vedė Vilniaus jaunimo darbo centro vyr. specialistė Audronė Mackevičiūtė. Viešnia pasakojo aštuntokams, nuo ko reikėtų pradėti planuojant savo karjerą (išsiaiškinti savo stiprybes, silpnybes, gebėjimus, kad objektyviai galima būtų įvertinti asmenines galimybes ir gyvenimo tikslą). Vėliau mokiniai diskutavo, kokios profesijos juos traukia, kaip atrodytų būsima darbo vieta, kuo svajoja būti, ką labiausiai patinka daryti ir kurioje srityje geriausiai sektųsi kiekvienam.

Džiugu, kad toks reikalingas, skatinantis mąstyti seminaras vyko visoms aštuntokų klasėms.

8b klasės auklėtoja Alesia Paškevičienė

 Ląstelių technologė Vita Pašukonienė supažindino mokinius su karjeros galimybėmis biomedicinos srityje

 Lapkričio 23 dieną per biologijos pamoką apie savo profesiją vienuoliktokams pasakojo biomedicinos mokslų daktarė ir licėjaus mokinės mama – ląstelių technologė Vita Pašukonienė. Lektorė supažindino su Nacionalinio vėžio instituto Imunologijos laboratorijos mokslinės veiklos kryptimis – vėžio imunologija, priešvėžinių vakcinų kūrimu ir tyrimais. Dr. Vita Pašukonienė paskatino mokinius domėtis moksliniais tyrimais ir biomedicinos sritimi, nes biologijos mokslų specialistai labai paklausūs tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Biologijos mokytoja Edita Lukšaitė

Savanorystė ir tarptautiniai mainai

 Lapkričio 22 dieną susipažinome su Andriumi Ūdra iš atviro jaunimo centro „Žalianamis“. Entuziastingas vaikinas mums pasakojo apie savanorystės naudą, tarptautinius mainus ir galimybes jaunimui įsitraukti į visuomeninį gyvenimą, tapti aktyviu visuomenės nariu. Jo pasakojimas mane sudomino, bet svarbiausia yra tai, kad pagaliau gavau atsakymą į seniai rūpėjusį klausimą: kur rasti projektų, skirtų būtent jaunimui? O atsakymas buvo gan paprastas – www.zinauviska.lt.

P. S. Andrius Ūdra pamokas vedė ir kitoms klasėms.

IVc klasės mokinė Ieva Vaitiekūnaitė

Laisvo profesionalo Petro Skukausko karjeros kelias

 Lapkričio 23 dieną kartu su 11 klasių mokiniais klausėmės Petro Skukausko paskaitos apie operatoriaus profesiją. Šis žmogus įvardijo laisvai samdomo darbuotojo privalumus, parbrėžė, kad siekiant sėkmingos karjeros neužtenka būti profesionalu, reikia dar ir atitinkamų charakterio savybių. Juk niekas nenori dirbti su piktu ar savimi nepasitikinčiu žmogumi. Supratome, kaip svarbu tokiame darbe yra pažintys, ryšiai tarp žmonių ir kaip savanorystė gali tapti sėkmingos karjeros pradžia, o visų svarbiausias išsakytas teiginys – nėra vieno kelio į sėkmę.

12c klasės mokinė Ieva Vaitiekūnaitė

Reklamos specialisto Mindaugo Lataičio pasidalinimas patirtimi

 Lapkričio 24 dieną licėjaus mokiniams teko galimybė paklausyti labai linksmo žmogau – reklamos specialisto Mindaugo Lataičio. Paskaitą jis pradėjo šūkiu „Nebūk lama, stok į reklamą!“ ir taip prikaustė 12-okų dėmesį. Per 45 minutes šis žmogus spėjo papasakoti apie reklaminių žinučių kodavimą, šūkio, produkto estetinio vaizdo ir kokybės svarbą, prekės ženklo vertę, skirtumą tarp reklamos ir rinkodaros, su reklama perduodamų emocijų svarbą. Įdomiausia tai, kad vesdamas paskaitą sugebėjo mus prajuokinti naudodamasis linksmais pavydžiais ir atkreipti net didžiausių paniurėlių dėmesį.

12c klasės mokinė Ieva Vaitiekūnaitė

Nebijok būti kitoks, būk savimi!

Lapkričio 24 dieną mus pagaliau aplankė Vytautas Mikaitis. Šio žmogaus gyvenimas ypatingas – jis yra laisvai samdomas operatorius, vaizdo filmukų montuotojas, renginių vedėjas, žurnalistas. Vytautas nuo pat mažens norėjo daryti viską kitaip, to jis linkėjo kiekvienam iš mūsų. Jau dabar yra pasiekęs tai, apie ką daugelis tik svajoja: laisvai renkasi darbo valandas, dirba mėgstamą darbą, jau yra apkeliavęs 88 šalis ir neketina sustoti. Pamokos metu išgirdome ne vieną linksmą istoriją iš kelionių, ne vieną gyvenimišką įvykį, kai kitoniškumas suteikė naudos. Svarbiausia, ką tądien išmokome, – nebijoti būti savimi.

12c klasės mokinė Ieva Vaitiekūnaitė

7d klasės mokinių susitikimas su policijos atstovais

Karjeros savaitės metu mūsų klasė turėjo progą susitikti su policijos rėmėja Irma Stankevičiūte ir būsimu policininku Juozu Dautartu. Svečiai papasakojo, kaip galima tapti policijos rėmėju, kaip vyksta apmokymai, kuo skiriasi jaunasis policijos rėmėjas nuo policijos rėmėjo. Išgirdome ir apie Lietuvos policijos mokyklą (LPM) – kokiomis savybėmis turi pasižymėti žmogus, kad galėtų į ją įstoti. LPM studentas papasakojo apie studentų gyvenimo sąlygas, dėstytojus, galimybę sportuoti ar užsiimti kita veikla po paskaitų. Susitikimo pabaigoje sulaukėme pakvietimo apsilankyti šioje mokymo įstaigoje Atvirų durų dienomis ir savo akimis įsitikinti, kokia tai puiki mokykla.

7d klasės mokinė Evita Grušaitė

Mokslininkės Ramunės Albrechtienės sėkmės istorija

 Dr. Ramunė Albrektienė paskaitos metu daug pasakojo apie savo gyvenimą, įvairius iššūkius ir išbandymus. Šiuo pasakojimu stengėsi mus, klausytojus, įkvėpti niekada nepasiduoti ir siekti užsibrėžto tikslo darbštumu, net jeigu ir neužtenka talento.

11b klasės mokinė Akvilė Bredelytė

Inžinieriaus profesija

Lapkričio 22 dieną inžinierius ir projektuotojas Tomas Strazdauskas vedė pamoką apie statybos inžineriją 8e ir 9a klasių mokiniams. Papasakojo apie save, kada susidomėjo statybos inžinerija, kur studijavo, ką daro šios srities specialistai, kokią nuomonę apie juos yra susidariusi visuomenė. Tomas pristatė, prie kokių konstrukcijų prisidėjo ir kurias ruošė pats. Pabaigoje lektorius patvirtino, kad inžinerija mus supa kiekvienoje gyvenimo srityje, palengvina buitį ir kasdienybę!

8e klasės mokinė Živilė Pocevičiūtė

Susitikimas su „Omnitel“ ir „Teo.lt“ klientų procesų vadovu Andriumi Byčkovu

 2016 metų lapkričio 24 dieną „Omnitel“ ir „Teo.lt“ klientų procesų vadovas Andrius Byčkovas (mokinės tėtis) vedė karjeros pamoką 9a klasei. Jis pasakojo savo sėkmės istoriją – apie pirmąją darbo patirtį, veiklą „Rubikone“, „Baltic Amadeus“ ir banke „Swedbank“. Dalijosi savo mokyklos laikų atsiminimais, nes jis yra baigęs mūsų mokyklą. Buvo įdomu jo klausytis, laikas labai greitai prabėgo.

9a klasės mokinys Rolandas Sapagovas

3c ir 3b klasių mokiniai mokėsi pilotuoti lėktuvą

 Gruodžio 9 dieną su 3c ir 3b klasių mokiniais vykome į VGTU A. Gustaičio aviacijos institutą. Mūsų vadovas šioje ekskursijoje buvo instituto doktorantas Ramūnas. Jis papasakojo, kad institutas įkurtas 1993 metais, o 1997-ųjų lapkričio 13 dieną buvo pavadintas aviacijos konstruktoriaus, lakūno Antano Gustaičio (1898–1941) vardu (minint 100-ąsias A. Gustaičio gimimo metines). Paaiškino, kokių sričių specialistai čia ruošiami, kiek trunka studijos.

Labiausiai visus domino orlaivio piloto specialybė. Nors aviatoriaus profesija daug kam atrodo itin romantiška, bet žmonės, dirbantys šį darbą, turi būti ne tik atsidavę aviacijai, bet ir turėti entuziazmo. Tai darbas, kuriame nėra smulkmenų, kur negalima ko nors nežinoti ar būti aplaidžiam.

Mokiniams buvo parodytos lėktuvų nuotraukos, o treniruoklių salėje laukė nepakartojama pamoka – „skraidymas‘. Mokiniai sužinojo, kad treniruoklis – sudėtinga techninė sistema, kuri leidžia imituoti lėktuvo skrydį nekylant nuo žemės. Treniruoklio kabina – tikro lėktuvo kabinos kopija su veikiančiais prietaisais ir lėktuvo sistemomis. Visi mokiniai keletą minučių tapo pilotais.

Sužinojome, kad lėktuvų pilotai, kuriuos vadiname padangių valdovais, iš tiesų būdami ore visiškai priklauso nuo skrydžių vadovų. Būtent jie prižiūri tvarką padangėse: reguliuoja skrydžių kryptis, siunčia pilotams nurodymus ir užtikrina, kad neįvyktų skaudi nelaimė. Šiose patalpose įrengto treniruoklio, kuris imituoja Vilniaus oro uosto skrydžių valdymo bokštą, lėktuvo paleidimo procedūrą pademonstravo instituto studentai ir vadovė, kuri suteikė daug įdomios informacijos. Pamatėme, kaip lėktuvai pakyla, kaip nusileidžia ir kokių nelaimių gali įvykti, jei skrydžių vadovas padaro klaidą.

Pilni džiugių emocijų, įgavę žinių ir užsisvajoję tapti orlaivių pilotais, trečiokai grįžo į mokyklą. Likome labai dėkingi VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto vadovams, suteikusiems šią puikią galimybę pasisvečiuoti pas juos .

Mokytojos Vitalija Kikutienė ir Daiva Jesilionienė

Kastyčio Povilaičio karjeros pamoka

 Karjeros savaitės metu 10a klasėje svečiavosi mokinio Luko tėtis, vairavimo mokyklos ,,Autologija“ direktorius Kastytis Povilaitis. Lektorius papasakojo apie savo įdomų darbą ir reikalavimus, keliamus instruktoriams ir teorijos mokytojams, parodė nemažai skaidrių, pristatė įmonės veiklą. Praktinio vairavimo meno šioje mokykloje mokoma naujais automobiliais, ten dirba tikri profesionalai, turintys aukštąjį išsilavinimą ir puikiai išmanantys bendravimo kultūrą. Pats Kastytis aukštąjį išsilavinimą įgijo Vilniaus Gedimino technikos universitete, džiaugėsi įgytomis žiniomis, kurios labai reikalingos kasdieniame darbe. Lektorius pažymėjo, kad norint būti savo srities profesionalu reikia nuolat tobulintis, labai svarbu, kad darbas patiktų. Mokiniams laikas neprailgo, jie uždavė nemažai klausimų.

10a klasės vadovė Vilma Vitėnienė

 

Susitikimas su vaikų rašytoja ir dailininke Kotryna Zyle bei leidėja Sigita Pūkiene

 Lapkričio 23 dieną 6b klasės mokiniai antros pamokos metu susitiko su profesijos atstovėmis – vaikų rašytoja ir dailininke Kotryna Zyle bei leidėja Sigita Pūkiene. Iš pradžių leidėja S. Pūkienė papasakojo mokiniams apie knygos leidybos procesą. Vėliau K. Zylė vaikams pristatė savo kūrinį „Didžioji būtybių knyga“, kur veikia mitinės lietuvių būtybės, vaizduojamos šiuolaikiniame pasaulyje. Knyga susideda iš tų būtybių iliustracijų ir trumpų aprašymų.

Dailininkė pasakojo mokiniams, kaip kūrė tas iliustracijas: iš pradžių nufotografuodavo tinkamą objektą ar žmogų arba rasdavo nuotraukas internete, o vėliau iš nuotraukos piešė tas iliustracijas, kurios būdavo skenuojamos ir kompiuteryje reikiamai koreguojamos, spalvinamos. Rašytojai padėjo šeimos nariai, draugai, net nepažįstami žmonės, kuriuos ji fotografuodavo, kai kurioms nuotraukoms pozavo net pati autorė. Visas šis knygos iliustravimo procesas užtruko apie metus. Mokiniams ši pamoka buvo įdomi, daug klausinėjo knygoje vaizduojamas būtybes, domėjosi jų atsiradimo istorija.

Socialinės pedagogikos ir etikos praktikantė Regina Dubicka

 

Susitikimas su projektų koordinatore Olga Dvilevičiene

 Lapkričio 21 dieną per pirmą pamoką 2d klasės mokiniai susitiko su profesijos atstovu. Pamoką jiems vedė klasės draugės mama – projektų koordinatorė Olga Dvilevičienė iš įmonės „TM Capital“, kuri užsiima pastatų renovacija. Pranešimo tema – „Pastatų renovacija“.

Iš pradžių mama vaikams pasakojo, kiek žmonių dirba firmoje, kuo jie užsiima, t. y. kas kokius darbus atlieka, paskui – kaip vyksta finansavimo procesas: į ką kreipiasi įmonė, kaip paskirstomi pinigai ir t. t. Kaip teigė pranešėja, šis procesas trunka gana ilgai, nes reikia gauti ne tik finansavimą, bet ir susisiekti su tiekėjais, kurie pasirūpintų statybinėmis medžiagomis.

Pamokos pabaigoje viešnia pristatė ir daugiabučių renovavimo ypatumus. Pasirodo, kad tik gyventojai sprendžia, kaip bus renovuojamas senas namas. Baigusi pasakoti mama mokiniams skyrė užduotį: jie gavo po baltą popieriaus lapą ir turėjo nupiešti du namus – vieną seną, kitą renovuotą. Vaikai puikiai susidorojo su šia užduotimi.

Socialinės pedagogikos ir etikos praktikantė Regina Dubicka

Skip to content