KARJEROS SAVAITĖ VGTU INŽINERIJOS LICĖJUJE

2017 metų lapkričio 20–24 dienomis  licėjuje vyko karjeros savaitė ,,Aš galvoju apie savo ateitį“.  Dėkoju ugdymo karjerai kooordinatorei  Loretai Dirsienei, visiems  lektoriams, profesionalams, mokinių tėvams, kurie  suteikė mokiniams progą išgirsti sėkmės istorijų, pasakojimų apie karjeros kelio pasirinkimus, artimiau susipažinti su profesijomis, atlikti įvairių karjeros testų, skatino mąstyti apie savo ateitį.  Dėkoju 8d klasės mokiniams savanoriams, kurių pagalba organizuojant ir koordinuojant renginius buvo labai reikalinga; tėveliams, kurie  antradienio vakarą praleido klausydami paskaitų, kad nors truputėlį galėtų padėti savo vaikui, besirenkančiam karjeros kelią.

Direktorė Regina Mikalauskienė

Akimirkos iš karjeros savaitės renginių 

Lauryno Puidoko paskaita ,,Kaip sąmoningai pasirinkti karjerą?“

 Įmonės Kalba.lt karjeros konsultantas Laurynas Puidokas II ir III klasių mokiniams aktų salėje skaitė paskaitas ,,Kaip sąmoningai pasirinkti savo karjerą?“. Laurynas pasakojo mokiniams, kokia situacija šiuo metu yra darbo rinkoje, pateikė statistinių duomenų. Pasirodo, tik penktadalis absolventų sąmoningai pasirenka savo karjerą, 85 procentai žmonių dirba ne pagal specialybę, įgytą aukštojoje mokykloje. Įdomu tai, kad tarp tų 15 procentų, dirbančių pagal specialybę, daugiausia yra gydytojų ir mokytojų.

Konsultantas akcentavo, kad renkantis profesiją labai svarbu atsižvelgti į savo asmenines savybes ir žinoti kuo daugiau profesijų. Lektorius išskyrė 4 žmonių stereotipinius profilius: humanitarai, realai, menininkai ir ,,all rounders“, trumpai juos pristatė.

Likus 10 minučių iki paskaitos galo, lektorius organizavo karjeros interesų testo, kurį mokiniai buvo atlikę anksčiau, aptarimą. Laurynas pasakojo, kaip žvelgiant į savo testo rezultatus išsirinkti profesijų grupes, kuriose galbūt geriausiai pasisektų, kaip jungti profesijų grupes, jei patinka keletas dalykų. Pabaigoje svečias paminėjo ir KALBA Multiple Natures prigimčių ir intelektų testą.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

 

Konferencija ,,Būsiu mokslininkas“ Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre

 VGTU inžinerijos licėjaus Ic klasės mokiniai Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre dalyvavo karjeros dienai skirtoje konferencijoje „Būsiu mokslininkas (-ė)“. Įvairių sričių Lietuvos mokslininkai – Dr. Urtė Neniškytė (Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro biochemikė, neuromokslininkė), prof. Saulius Klimašauskas (Lietuvos biochemikas, habilituotas fizinių mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos narys), dr. Rūta Žalytė-Vyšniauskienė (‚Thermo Fisher Scientific Baltics“ mokslo darbuotoja, grįžusi iš Kembridžo į Lietuvą), Audrius Zujus (virtualiosios realybės ekspertas, Didžiosios Britanijos įmonės „Aresi Labs“ įkūrėjas ir vadovas, „Baltic Institute of Advanced Technology“ inovacijų programų vadovas), Karolis Leonavičius (Oksfordo universiteto doktorantūros studijų absolventas, vienas iš gyvybės mokslų bendruomenės „Vita Scientia“ įkūrėjas) – pasidalino savo sėkmės istorijomis su mokiniais.

Albertas Einšteinas buvo teisus sakydamas, kad „mokslas nebuvo ir niekuomet nebus užbaigta knyga“.

Biologijos mokytoja Edita Lukšaitė

Mokslų daktaro Algirdo Žiogo paskaita mokiniams

 Per karjeros savaitę įvairių profesijų atstovai vedė paskaitas mokiniams. Pirmoji paskaita mūsų mokyklos aktų salėje vyko pirmadienį, per 3 pamoką. Ją vedė molekulinės ir ląstelių biologijos mokslų daktaras Algirdas Žiogas. Lektorius, mokslininkas ir mūsų licėjaus mokinių tėtis gimnazistams parodė mokomąjį filmuką, pasakojo apie žmogaus ląsteles bei kraujagysles, jų tyrimus, širdies ligas. Taip pat išsamiai pateikė daug naudingos informacijos apie mūsų imuninę sistemą bei vėžį.  Paskaita buvo įdomi, įtraukianti, atskleidė, kiek daug galimybių karjerai suteikia gyvybės mokslų disciplinos!

Greta Blochinaitė, Ib klasės mokinė

 

Mokomųjų dalykų tęstinumas aukštojoje mokykloje

 II gimnazinių klasių mokiniams VGTU stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro vyr. specialistė Dovilė Ulinskaitė aktų salėje skaitė paskaitą ,,Mokomųjų dalykų tęstinumas aukštojoje mokykloje“. Mokiniai sužinojo, kokių mokomųjų  dalykų reikia mokytis vidurinėje mokykloje, kad sėkmingai galėtų tęsti mokslą aukštojoje mokykloje, kaip tinkamai pasirinkti norimą studijų programą ir daugelį kitų svarbių dalykų.

Lektorė skatino gimnazistus daugiau domėtis savo studijų galimybėmis, rinkti informaciją jau dabar, lankytis studijų parodose ir jau dabar pradėti galvoti apie savo karjerą.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

 

„Baltic Amadeus“ programuotojų pamoka

 IT specialistai programuotojai  iš „Baltic Amadeus“ kompanijos Andžejus ir Vitalija papasakojo apie savo specialybės ypatumus, programavimą. Iš profesionalų išgirdome, kad ši specialybė iš tiesų yra žmonijos ateitis, nes kuo toliau, tuo labiau visur integruojamos IT technologijos.  Sužinojome apie įvairias technologijų naujoves, naudojamas mūsų bendraamžių visame pasaulyje, kaip jos palengvina gyvenimą. Visi, besidomintys šia kryptimi, gavo atsakymus į rūpimus klausimus bei išskirtinį žvilgsnį į IT specialistų kasdienybę, kuri tikrai turėjo padėti apmąstyti galimybes studijuoti būtent šioje srityje.

Dominyka Paulauskaitė, IIb klasės mokinė

 

Laisvo profesionalo Petro Skukausko sėkmės istorija

Licėjuje jau ne pirmą kartą svečiavosi laisvai samdomas profesionalas, operatorius, video reklamų kūrėjas Petras Skukauskas. Jis pasakojo savo sėkmės istoriją, įvardino laisvai samdomo darbuotojo privalumus, parbrėžė, kad sėkmingai karjerai neužtenka būti profesionalu, reikia dar ir turėti atitinkamas charakterio savybes. Petras rodė mokiniams savo darbus, dalinosi patirtimi.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

 

Advokato Andriaus Kaluinos pamoka

 Ic  klasės tėveliai aktyviai įsijungė į karjeros savaitės renginių ciklą mūsų licėjuje. Lapkričio 24 dieną mokykloje lankėsi advokatas Andrius Kaluina. Diskusijos metu paaiškėjo, kad mokinius teisė lydi kiekvieną dieną būnant mokykloje ar einant gatve į mokyklą.  Advokato veikla neatsiejama nuo nuolatinio bendravimo su žmonėmis, dokumentų rengimo, pasiruošimo byloms, tinkamų teisės normų paieškos. Advokato profesija yra laisva ir įvairiapusė, jai reikalingos įvairių sričių žinios (pavyzdžiui, matematikos, kalbų ir net gamtos mokslų), tačiau svarbiausia yra pasirinkti mėgstamą darbą.

Ic klasės vadovė Edita Lukšaitė

Programuotojo Balio Morkevičiaus paskaita ,,Kaip tapti IT konsultantu?“

Per paskaitą „Kaip tapti IT konsultantu?“ Balys Morkevičius, tarptautinės įmones darbuotojas, supažindino su profesijos privalumais, trūkumais, poreikiais, rūšimis ir nauda. Pasirodo, kad šiam darbui reikia gebėti gerai bendrauti, dažnai tenka dalyvauti susitikimuose, o dienotvarkė gali būti labai lanksti. Žmonėms, norintiems tapti IT specialistais, turėtų sektis matematika, užsienio kalbos, patikti darbas su kompiuteriais. IT konsultanto profesija labai perspektyvi, nes sparčiai vystosi ir tobulėja. Puikiai tinka žmonėms, kurie mėgsta dirbti naktį, keliauti ar siekti gerų rezultatų be būtinybes važiuoti į darbą. Buvo labai įdomu sužinoti apie mitais apipintą profesiją ir išplėsti žinias, kurių veikiausiai prireiks ateityje.

Julija Arbačiauskaitė, Ia klasės mokinė

 

Medicinos fiziko Jono Veniaus paskaita vyresniųjų klasių mokiniams

 Per karjeros savaitę  turėjome  galimybę pasiklausyti paskaitos apie medicinos technologijas. Paskaitą vedė Nacionalinio vėžio instituto vyr. medicinos fizikas dr. Jonas Venius. Instituto atstovas mokiniams pristatė technologijų raidą – nuo  pramoninio  perversmo užuomazgų iki šių dienų aukščiausių technologijų. Pasak dr. Jono Veniaus, didžiųjų pasaulio organizacijų pagrindinis tikslas – siekti, kad žmonių  buityje naudojami produktai tausotų sveikatą, užtikrintų visavertiškumą ir gerovę. „Svarbiausia – žmogus  ir jo sveikata“, – interpretuodamas žymųjį Dalai Lamą tarė svečias.  Gimnazistus fizikas supažindino su specialybių bendradarbiavimo svarba, paryškindamas, kad didžiausi laimėjimai pasiekiami kartu. Baigęs įžangą ekspertas pasakojo apie medicininius laimėjimus, kurie pakeitė žmogaus tyrimų principus, supažindino su plačiai naudojama kompiuterine tomografija, kurios veikimo principas – rentgeno  spinduliuotė. Be to, mokslininkas paminėjo kompiuterinės tomografijos alternatyvą – magnetinį  rezonansą, kurio atradimas bei plėtojimas išradėjams pelnė net tris Nobelio premijas. Prasmingai praleidę pamokos laiką daktarą išlydėjome garsiomis ovacijos.

Renata Ramanavičiūtė, IIIb klasės mokinė

 

Susitikimas su EVS savanore iš Rusijos

 Susitikome su savanore iš Rusijos Kristina Giergel, kuri dirba EVS (European volunteer service)  – Europos   savanorių tarnyboje.  Kristina pasakojo, kad  dalyvavo jau trijuose  tarptautiniuose mainuose.  Pirmą kartą Prancūzijoje, antrą kartą Italijoje (dirbo festivalyje) ir trečią – Maroke, ten vaikams padėjo mokytis anglų kalbos.  Dabar savanoriauja Antakalnio atvirajame jaunimo centre „Žalianamis“.

Visi norintys savanoriauti gali rašyti CV ir motyvacinį laišką (https://findevs.com/ ), vėliau lauks interviu „Skype“. Jaunuoliai, dalyvaujantys  EVS programose, dažniausiai išvyksta pusei metų, o dabar Kristina atvyko į Lietuvą metams.

Savanorė pasakojo apie EVS, kad ši tarnyba susikūrė  1996 metais, pritraukia daugiau negu 10 000 žmonių, kurie gali vykti savanoriauti į Europos Sąjungą ar už jos ribų. Savanoriauti gali asmenys nuo 17 iki 30 metų. Per metus registruotis galima keturis kartus. Išlaidas  padengia Europos komisija, tik reikia nusipirkti bilietus (kelionės išlaidos grąžinamos vėliau). Kiekvienas savanoris svečioje šalyje turi mentorių, kuris padeda suprasti,  kaip ir  ką daryti, konsultuoja.

Rita Indrašiūtė, IVa klasės mokinė

 

ISM studentų paskaita ,,CV ir motyvacinio laiško mokymai“

ISM studentai pasakojo mokiniams, kaip parašyti gerą CV ir motyvacinį laišką. Rodė daug gerų ir blogų CV pavyzdžių, kartu su mokiniais analizavo klaidas, mokė, kaip parašyti gerą ir išsiskiriantį CV, į ką atkreipti dėmesį rašant motyvacinį laišką.

Dar kartą įsitikinome, kaip svarbu yra savanoriauti dar besimokant mokykloje, nes visas savanorystės praktikas galima ir reikia rašyti į CV, ypač tada, kai dar neturi darbo patirties.

Rita Indrašiūtė, IVa klasės mokinė

 

Būsiu žurnalistas: ekskursija į BNS redakciją

IIIb klasės mokiniai paskutinę karjeros savaitės dieną BNS redakcijoje susipažino su  žurnalistų darbu. Mokiniai buvo maloniai priimti į redakcijos patalpas, klausė paskaitos, lankėsi  BNS konferencijų salėje, buvo supažindinti su naujienų teikimo priemonėmis, išgirdo ateities prognozes.  Smagi gidė aprodė redakcijos užkulisius, kuriuose uoliai dirba žurnalistai ir kitų sričių specialistai, kurie užtikrina,  kad žinios būtų patikimos ir klausytoją pasiektų operatyviai.  Susipažinę su darbo procesu mokiniai grįžo į konferencijų salę ir dalyvavo  improvizuotoje spaudos konferencijoje, kurios tema –  staigi mokyklos evakuaciją. Mokiniai turėjo galimybę pasijusti tikrais žurnalistais ir klausinėti konferencijos dalyvių. Netrukus vaikai buvo suskirstyti į grupeles, kad dirbdami kartu parengtų trumpą straipsniuką apie mokyklą užklupusią situaciją.

Buvome patenkinti išvyka į BNS agentūrą, patyrėme ne tik daug teigiamų emocijų, bet ir nemažai sužinojome.

https://www.facebook.com/bnsLT/posts/1511905665561668

Renata Ramanavičiūtė, IIIb klasės mokinė

 

Jonas Averka ,,Karininkas – profesija  ar gyvenimo būdas?“

Lietuvos kariuomenės  vyresnysis leitenantas Jonas Averka šeštokams pasakojo, kuo skiriasi kareivis (žmogus, tarnaujantis savo šaliai) nuo karininko (žmogaus, baigusio Karo akademiją ), kariūno (žmogaus, studijuojančio Karo akademijoje). Leitenantas paaiškino, kuo skiriasi profesinė karo tarnyba (turint reikiamą išsilavinimą galima tarnauti už atlygį) nuo krašto apsaugos savanorių pajėgų (tarnauti savo šaliai be atlyginimo), pasakojo apie Lietuvos kariuomenės pajėgas – sausumos, oro, jūrų, specialiųjų operacijų. Pristatymas vyko sklandžiai ir labai įdomiai. Mokiniai buvo sudominti Lietuvos kariuomenės veikla bei stovykla, kurioje vaikai nuo 7 iki 18 metų mokomi apsiginti, sportuoti, elgtis su ginklu.

Kamilė Dubakaitė, 8d klasės mokinė, karjeros savaitės savanorė

 

Paskaita ,,10 būdų sudominti šiuolaikinį darbdavį“

Lapkričio 22 dieną, trečiadienį, ,,Žalianamio“ jaunimo  darbuotoja Gintarė Joteikaitė dešimtokams pasakojo,  kaip reikia save „pateikti“ darbdaviui ieškant darbo, kaip ir ką kalbėti, kaip elgtis. Viešnia pateikė tinkamų ir netinkamų pavyzdžių.  Labiausiai man įstrigo, kad norint gauti darbą reikia turėti ugnelės – jauti aistrą tam darbui. Dar reikia nerašyti ilgo CV, o tiesiog sudominti darbdavį savo aistra ir noru.  Paskaita buvo labai įdomi ir daug ko pamokė.

Karolis Jurkus, 8d klasės mokinys, karjeros savaitės savanoris

 

Seminaras ,,Karjeros planavimo žingsniai“

Šių metų lapkričio 22 dieną per karjeros savaitę į mokyklą  atvyko Jaunimo užimtumo skyriaus atstovė Gertrūda Bagdonienė, kuri vedė pamokas visų aštuntų klasių mokiniams. Per pamoką mokiniai atliko testą,  iš kurio rezultatų galima buvo išsiaiškinti, kokia profesija tinka. Vienus mokinius rezultatai nudžiugino, kitiems nelabai patiko, bet visus privertė ,,pasimatuoti“  įvairias profesijas ir mąstyti apie savo ateitį.

Manau, kad šis testas būtų tikrai naudingas dvyliktoje klasėje tiems mokiniams, kurie neapsisprendžia, kokias studijas pasirinkti.

Nedas Tekorius, 8d klasės mokinys, karjeros savaitės savanoris

 

 

Programuotojo pamoka ,,IT sritis laukia tavęs“

Lapkričio 20–24 dienomis vykusi  karjeros savaitė  leido moksleiviams išgirsti nemažai įvairių profesijų pristatymų iš specialistų lūpų. Viena iš tokių paskaitų vyko ketvirtadieni, per pirmąją pamoka. Ib klasei buvo pristatyta IT sritis ir jos ypatumai (pamokos pavadinimas „IT sritis laukia tavęs“). Programuotojas  Vladislavas Daškevičius kalbėjo apie savęs realizavimą  IT srityje, pristatė programuotojui būdingas ir reikalingas savybes, reikiamus įgūdžius, tokius kaip komunikabilumas, analitinis mąstymas ar šaltas protas. Panaikino skleidžiamus mitus, pavyzdžiui, kad programuotojas – tai  žmogus, užsidaręs savyje, valandų valandas praleidžiantis prie kompiuterio. Pristatymo pabaigoje svečias pakalbėjo apie savo svajonių profesijos paieškos etapus  ir paskatino jaunuolius ieškoti savo kelio, savo svajonių darbo.

Emilija Šaltytė, Ib klasės mokinė

 

Olego Koršunovo seminaras „Atrask savo pašaukimą“ I ir IV gimnazinių klasių mokiniams

Lapkričio 23 dieną mūsų licėjuje lankėsi karjeros specialistas Olegas Koršunovas, kuris vedė seminarą „Atrask savo pašaukimą“ I ir IV gimnazinių klasių mokiniams. O. Koršunovas pasakojo apie savo veiklą, savęs paieškas ir ateities siekius,  pakvietė mokinius pažaisti „komplimentų žaidimą“, kuris sukelia teigiamas emocijas. Mokiniai liko sužavėti žaidimu ir teigė, kad jų nuotaika gerokai pagerėjo sulaukus tiek nuoširdžių komplimentų iš bendraklasių. Vėliau karjeros specialistas pristatė „Keturių varnų testą“, kuris sąlyginai visus žmones suskirsto į meistrus, verslininkus, vadovus ir mokytojus / mokslininkus, papasakojo, kokios asmeninės savybės būdingos kiekvienam iš jų. Tada paprašė mokinių pagalvoti kiekvienam apie save ir suskirstyti savo savybes pagal svarbą sau pačiam. Lektorius akcentavo, kad geriausiai žmogus jaučiasi dirbdamas darbą, kurį geriausiai atitinka jo prigimtinės savybės.

Paskaitos pabaigoje mokiniams, norėjusiems plačiau pažinti save, Olegas Koršunovas padovanojo po kvietimą į savo seminarus. Dėkojame Olegui už įdomią paskaitą, gautą teigiamų emocijų pliūpsnį ir pagalbą siekiant geriau pažinti save!

Goda Ponomariovaitė, Ib klasės mokinė

 

Sigito Žutauto paskaita ,,Fizika ir matematika buriuojant“

Sigitas Žutautas per paskaitą akcentavo mokykloje įgytų žinių svarbą ir pritaikymą kasdieniniame gyvenime. Šis aukštas pareigas užimantis žmogus (Operos ir baleto teatro direktorius) turi hobį – buriavimą. Jis pasakojo apie savo kelionę prabangiu laivu „Ambersail“ nuo Honolulu iki Fidžio. Kelionėje ne tik teko įveikti daug iššūkių, išbandyti save, bet ir  reikėjo panaudoti matematikos ir fizikos žinias. Pavyzdžiui, apskaičiuoti atstumą jūrmylėmis, žinoti, kaip pritaikyti Berulio dėsnį, kokie vėjai vyrauja pusiaujyje, kaip ir kiek jie lemia laivo plaukimo kryptį ir pan.

Per šią paskaitą buvo puikiai paaiškinta žinių svarba, o gimnazistai suprato,  kad žmonės, baigę mokyklą, nenustoja mokytis toliau.

Julija Arbačiauskaitė, Ic klasės mokinė

 

Paskaita ,,Facebook reklama, komunikacija ir verslas

Skaitmeninės rinkodaros specialisto Donato Talučio paskaita IIa klasės mokiniams buvo labai įdomi: sužinojome daugiau apie reklamos kūrimą, kaip galima pradėti savo verslą  „Facebook“ portale. Taip pat gyvai pamatėme, kaip žmogus gali stebėti savo konkurencingumo lygį internete,  žmonių, susidomėjusiu daiktu, kurį parduoda, skaičių. Mums papasakojo,  kaip tam tikros reklamos atsiranda mūsų „Facebook“ ar „Instagram“ pagrindiniuose puslapiuose dėl prieš tai išsaugotų  įrašų. Sužinojome skaitmeninės rinkodaros specialybės pliusus ir minusus.

Ramunė Barisaitė, IIa klasės mokinė

 

Šeštokų susitikimas su policijos rėmėju Joriu Dumčiumi

Policijos rėmėjas Joris Dumčius kartu su policijos bendruomenės pareigūne Gražina Nenartovič pasakojo šeštokams, pagal kokius skiriamuosius ženklus galima gatvėje atskirti policijos rėmėją, parodė, kokias specialiąsias priemones jie nešiojasi, leido jas apžiūrėti. Joris pasakojo, kokia veikla užsiima policijos rėmėjai, ką jie veikia, parodė nuotraukų. Įdomiai pasakojo apie tai, kaip dirba raitoji policija (žirgas net gali pavyti automobilį), pasakojo apie kinologų veiklą (dresuoja ir paruošia darbui šunis). Įdomu buvo išgirsti ir tai, kad ateityje planuojama, jog policininkai patruliuos ir su dviračiais!

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė

 

Jaunimo darbuotojo Andriaus Ūdros pamokos septintokams apie savanorystę

Per karjeros savaitę jaunimo darbuotojas Andrius Ūdra vedė pamokas visiems septintokams. Andrius su mokiniais kalbėjosi apie savanorystę, jos naudą sau ir kitiems, kokios būna savanorystės rūšys. Skatino mokinius ne tik aktyviai dalyvauti savanoriavimo veiklose, bet ir patiems ieškoti tokių galimybių.

Evita Grušaitė, 8d klasės mokinė, karjeros savaitės savanorė

 

Diskusija ,,Užsienio kalbos – kelias į mokslo ir verslo pasaulį“

8d klasė dalyvavo įdomioje pamokoje, kurią vedė  buvę mūsų mokyklos mokiniai.  Ispanų kalbą studijuojanti Augustė Čebelytė ir anglų kalbą studijuojantis Lukas Ciesiūnas pasakojo, kokios svarbios šiais laikais yra užsienio kalbos, sužinojo ir apie patį Vilniaus universiteto Filologijos fakultetą.  Studentai filologai motyvavo daugelį mokinių daugiau dėmesio skirti kalbų mokymuisi.

Emilija Sviderskytė, 8d klasės mokinė, karjeros savaitės savanorė

 

Svečiuose – VGTU Jaunųjų kelininkų klubo ,,Kelelis“ studentai

Mūsų licėjų aplankė  VGTU Jaunųjų kelininkų klubo studentai, kurie vedė pamokas  II gimnazinių klasių mokiniams. Mokiniai su studentais diskutavo, kuo skiriasi kelių tiesimas dabar ir senesniais laikais, kokias naujausias technologijas kelių inžinieriai naudoja ir kuo šis darbas svarbus bei įdomus. Studentai taip pat pasakojo ir apie kelininkus vienijančio klubo ,,Kelelis“ veiklą.

Gabija Noreikaitė, 8d klasės mokinė, karjeros savaitės savanorė

 

Svečiuose vaizdo kūrėja, šou verslo atstovė Agnė Juškėnaitė

 ,,O kas jeigu? + Šou verslas: kokie žmonės patenka į kitą ekrano pusę?“ –  tokiu pavadinimu karjeros savaitės programa kvietė mokinius į vaizdo kūrėjos, šou verslo atstovės Agnės Juškėnaitės paskaitą aktų salėje.  Agnė Ic, IIa ir IV klasių mokiniams pasakojo savo karjeros istoriją, kaip tikėjosi įgyvendinti savo svajonę, uždavė mokiniams skatinantį susimąstyti klausimą: ,,Koks jūsų gyvenimo scenarijus?“

Pasakodama apie save Agnė pridūrė, jog yra ir muzikinio projekto ,,Lietuvos balsas“ trečiojo sezono dalyvė,  vaizdo tinklaraštininkė. Mokiniams ji daug pasakojo apie darbo televizijoje, šou versle specifiką, savo sėkmės susilaukusį kanalą „Youtube“ platformoje.

Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Dirsienė