ERASMUS+ projekto „Mano pasaulis vandens laše“ antrasis partnerių susitikimas

Kovo 9–10 dienomis direktorės pavaduotoja neformaliajam ugdymui R. Firavičiūtė ir biologijos mokytoja A. Matvijenkaitė vyko į tarptautinio Erasmus+ projekto „Mano pasaulis vandens laše“ partnerių susitikimą Covilhã mieste Portugalijoje. Projekto partnerių susitikimą trumpu vaidinimu ir tradiciniais šokiais pradėjo mokyklos mokinių grupė. Vykstančiu tarptautiniu susitikimu pasidžiaugė ir mokyklos direktorė Isabel Fael, ji palinkėjo darbingo susitikimo bei gerų įspūdžių. Projekto koordinatorė Portugalijoje Leonor Lobo projekto partneriams pristatė mokyklą ir Portugalijos švietimo sistemą. Pamokos šioje mokykloje vyksta 90 minučių, ypatingas dėmesys skiriamas kūrybiškumo ugdymui. Mokyklos sienas puošia mokinių tapybos darbai, taip pat mokinių grupių dailės projektai.
Pirmąją susitikimo dieną apžiūrėjome mokyklos patalpas, mokykla įsikūrusi labai sename pastate, tačiau erdvės puikiai pritaikytos ugdymo procesui. Stebėjome dailės, chemijos ir mechanikos pamokas. Mokiniams vieną dieną iš karto vyksta kelios dailės pamokos, tad vaikų darbai iš eskizų spėja pavirsti į dailės kūrinius. Mokyklos fojė susitikimo dieną buvo eksponuojami mokinių piešti darbai vandens tematika. Mechanikos pamokos vyksta atskirose patalpose, mokiniai patys gali pasigaminti įvairių metalinių detalių, projekto svečiams taip pat buvo galima išbandyti šiuos įrenginius. Mokiniai pietauja ir pusryčiauja mokykloje, čia veikia valgykla ir nedidelis bufetas. Kiekvienas mokinys turi elektroninę kortelę, kuria gali specialiame aparate pasižymėti, ką valgys ir iš karto susimokėti. Kai susipažinome su mokykla, Portugalijos mokytojų komanda pakvietė aplankyti netoliese esančią vandens gydyklą, kuri garsėja daugybe gydomųjų vandens procedūrų. Vėliau apžiūrėjome veikiantį vandens malūną, kuriame iki šiol malami miltai, lankėmės pačioje seniausioje miestelio gatvelėje bei apžiūrėjome seniausią išlikusį gyvenamąjį namą, kuriame šiuo metu įkurtas autentiškas muziejus. Išgirdome pasakojimų apie portugalų gyvenimą, buitį.
Antrąją susitikimo dieną buvo aptartas projekto veiklų planas, peržiūrėjome jau atliktus mokyklų mokinių darbus, pasidžiaugėme sėkminga projekto pradžia. Projekto partneriai į Portugaliją atsivežė mokinių pieštus darbus vandens tematika, o paskui apsikeitė mokinių darbais, kad grįžę į savo mokyklas galėtų surengti tarptautines parodas. Projekto partneriai taip pat diskutavo dėl  tolesnių projekto veiklų bei terminų joms atlikti, susitarta dėl mokymosi vizito Olandijoje, į kurį vyks po 4 mokinius iš kiekvienos projekte dalyvaujančios šalies. Visiems buvo įteikti sertifikatai ir susitikimą baigėme Covilhã miesto savivaldybėje, kur susitikome su švietimo sritį kuruojančiu savivaldybės tarybos nariu, taip pat apžiūrėjome senamiestį.
Erasmus+ projekte „Mano pasaulis vandens laše“ dalyvauja Estijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Portugalijos ir Turkijos mokyklos. Projektas tęsis iki 2018 m. vasaros.

Direktorės pavaduotoja neformaliajam ugdymui Roberta Firavičiūtė

Skip to content